Komule

Komule

Botanický název:
Buddleja
Čeleď:
Krtičníkovité
Popis:

Komule jsou opadavé nebo stálezelené keře. Obvykle tvoří kopinaté listy, které jsou zespodu plstnaté. Ozdobné jsou především květy, které rostou klasovitě a mají bílou, růžovou nebo fialovou barvu.

Protože je motýlí keř světlomilný, zvolte stanoviště na přímém slunci, kam se přes den dostanou paprsky na maximální možnou dobu. Potřebuje také chráněné místo (v zimě by mohl namrzat) a humózní propustnou půdu. Motýlí keř doroste do výšky 2,5 až 3 metry a bude poměrně rozložitý, proto při umisťování počítejte se stanovištěm velkým asi 1,5 metru v průměru.

Pěstování:

Pro rostlinu je Ideální slunné stanoviště a dobře propustná půda bohatá na humus. Množíme v létě řízkováním nebo na jaře výsevem. Na zimu je vhodnější zimní přikrytí.

Motýlí keř se vyskytuje v mnoha různobarevných kultivarech. Máte-li rádi růžovou, sáhněte po odrůdě Pink Delight, Empire Blue je sametově modrá, fialově kvete Orchid Beauty, bílý je kultivar White Cloud.

Pořídit si do zahrady motýlí keř není příliš nákladné; za sazenici dáte kolem 70 -100 korun v závislosti na její velikosti.

Zajímavosti:

Původem z Číny a Jižní Ameriky.

Foto:
carolscornwall.com

Komentáře ke článku

Tento článek ještě nikdo nekomentoval. Buďte první.

Vložit komentář
Nejste přihlášen/a, proto opište kód, který vidíte na obrázku níže. Přihlaste se zde.
captcha