Okrasná tráva dodá dramatičnost vaší zahradě

Okrasná tráva dodá dramatičnost vaší zahradě

Péče o trávník, vydáno 09. 09. 2010

Bohaté kaskády okrasných trav dokáží v zahradě divy, zvláště když si s nimi pohraje podzimní vánek. V běžných zahradách je ale nenajdete a je to škoda. Přitom jsou poměrně nenáročné, vypadají krásně po celý rok, mají zajímavé zabarvení, takže jsou nejen zelené ale i stříbrné a zlaté a ty speciálně vyšlechtěné mají i purpurové odstíny.

Rostlina dne

Brambořík

Brambořík

Brambořík je dnes jednou z nejznámějších hrnkových rostlin pěstovaných v zimním období. Různé odrůdy se od sebe liší...

​Okrasné trávy vypadají působivě jak samostatně  v prostoru, tak i jako doplněk k jezírku nebo dřevinám. Vzhledem k jejich výšce a bohatosti trsů (můžete si pořídit od opravdu nízkých až do dvoumetrových)trávu můžete využít jak k dekoračním účelům tak i jako vkusné řešení nerovnosti zahrady.

Jak o ně pečovat?
Na jaře trávu rozmnožujeme a  seřezáváme.
V zimě ji pak ochraňujeme před vymrznutím. Některé druhy můžeme sestříhat a usušit.

Ze kterých druhů trav můžete vybírat?

Pampová tráva Cortaderia
Tráva, která dorůstá i dvou metrů. Je choulostivá na mráz. Využívá se jako solitér do větších zahrad.

Kostřava
Tráva, která je charakteristická svou namodralou barvou je v létě plná zlatých klásků. Dorůstá 30 centimetrů a hodí se do menších zahrad.

Třeslice
Okrasná tráva s purpurovým nádechem vypadá krásně jak na zahradě, tak i v nádobě nebo truhlíku jako ozdoba na balkon nebo terasu.  Dorůstá maximálně půl metru a zdobí i sušené vázané květiny.

Ostřice
Okrasná tráva, která miluje vlhkou půdu a dorůstá do výšky jednoho metru.  Roste v menších elegantních trsech.

Okrasná tráva dodá dramatičnost vaší zahradě

Vousatec
Má husté listy a ze středu vyrůstají ozdobné, zlaté klásky. Dorůstá do jednoho metru.

Okrasné trávy jsou nejen působivým doplňkem zahrad ale i vítanou ozdobou sušených květin. V interiéru vynikají v dlouhých úzkých skleněných vázách a na zahradě se mohou v květináčích přelívat přes různá zábradlí a balkony. Pokud se rozmýšlíte, co zasadíte na zahradu, jestli květinu nebo okrasnou trávu, volte trávu, o kterou se nebudete muset starat a která dodá vaší zahradě dramatičnost po celý rok.

Sabrina Harisová
Foto: arboretum.arizona.edu, koopagrass.com, outdoors.webshots.com, summerhillgardencentre.co.uk, faroutflora.com, about-garden.com, hear.org, onlineplantguide.com, fineartamerica.com, forums.gardenweb.com, grassrootgardens.com, thesprucery.com, benary.com, gartengestaltung24.de, forumogrodnicze.eu, about-garden.com, de.fotopedia.com, huismanfoto.eu, aztekium.blogspot.com, dangergarden.blogspot.com, countrystoreplants.com, onlineplantguide.com, thecultureconcept.com, landscapejuicenetwork.com, azenview.com, ellishollow.remarc.com, criticallawnmower.blogspot.com, p-art-y.blogspot.com, thewritegardener.blogspot.com


Doporučujeme

Vestavěné skříně – tipy pro rok 2015

Vestavěné skříně – tipy pro rok 2015

Právě vestavěná skříň může jak oživit interiér, tak poskytnout nečekaně mnoho místa navíc. Byť designéři budou určovat trendy jedním či druhým směrem, vestavěným skříním ani pro tento rok neodzvoní.

Související články

Komentáře ke článku

15. 07. 2013 Reagovat
EvaStranska: Nelíbí se mi, že v pásu dole pod článkem je fotogalerie a když si kliknu na květinku, která mě zajímá a chtěla bych znát její jméno tak na mne jukne-okrasná tráva dodá dramatičnosti vaší zahradě:-)- k čemu mi je taková fotogalerie? Prohlížet si obrázky stačí dětem, my zahradníci:-) chceme znát názvy těch např. trav. Díky za nápravu, to bude úžasné. Eva

Vložit komentář
Nejste přihlášen/a, proto opište kód, který vidíte na obrázku níže. Přihlaste se zde.
captcha