Stavba pergoly nebo altánu může začít, ale kde hledat tesaře?

Stavba pergoly nebo altánu může začít, ale kde hledat tesaře?

Pergoly a altány, vydáno 28. 03. 2016

Ideální čas pro pořízení pergoly, altánu nebo venkovního krbu je právě nyní. Místo, kde trávíme celé jaro, léto a začátek podzimu, by mělo být náležitě kvalitní a útulné. Nikdo nestojí o to, každých pět let budovat nové zahradní odpočívadlo. Na co si dát pozor, jaké materiály zvolit a kde hledat skutečné odborníky?

Rostlina dne

Brslen

Brslen

U nás je doma opadavý brslen evropský (Eeuonymus europaeus). Kde se mu líbí, vytváří husté křoví, ve kterém rádi hnízdí...

Pergola vs. altán

Účelem pergoly byla dříve opora okrasných rostlin. Ty tvořily i zastřešení stavby. V současnosti si však lidé pořizují pergoly se střechou, aby zde mohli trávit i deštivé večery. Pod pergolou se často ukrývá zahradní nábytek, venkovní krb a podle nejnovějšího trendu zahradní kuchyň.

Altán je ve srovnání s pergolou jednodušší. Přístřešky většinou bez bočního krytí chrání zejména před sluncem a slouží k odpočinku. Stejně jako u pergoly i sem lidé mohou přidat zahradní nábytek a další vybavení. Nejsou však tak dobře chráněny před vlivem počasí jako pergoly.

Z čeho se dnes staví

Pokud chce nastávající majitel pergoly či altánu skutečně kvalitní dílo, kterým rozhodně nejsou domky z hobbymarketů, čeká ho v první řadě volba stavebních materiálů. Klasiku představuje dřevo. To vytváří hlavní nosnou konstrukci, ale i celé zahradní dílo. Na podlahy, boční krytí a krb či kuchyň pak lidé často používají beton, kámen a keramické dlaždice. Z toho jasně vyplývá, že nejdůležitějším řemeslníkem pro celou stavbu pergoly či altánu bude tesař.

Kvalitní tesaře najdete na Poptávej.cz

Dalším krokem je poptávka po kvalitním řemeslníkovi, v tomto případě tesaři. Rychle najde člověk tu nejlepší nabídku pomocí poptávkových systémů. Jedním z nich je Poptávej.cz, kde zájemce vyplní poptávkový formulář zdarma a nezávazně během necelých dvou minut. Důležité je vyplnit zde detaily, jako rozměry plánovaného díla, zvolený typ dřeva apod. Řemeslníci pak posílají své nabídky přímo do emailu poptávajícího, který je může jednoduše porovnat. Čím přesnější tedy zadání bude, tím lepší kalkulaci na míru vám mohou firmy a řemeslníci nabídnout.

Komerční prezentace


Doporučujeme

Sezóna zahradních krbů nekončí!

Sezóna zahradních krbů nekončí!

Zahradní krby jsou nevyčerpatelné téma. Na jaře, v létě, na podzim, dokonce i v zimě si u venkovního krbu užijete pohodu a vychutnáte nepopsatelné kouzlo praskajícího ohně pod širým nebem. Již dávno neplatí, že zahradní krb...

Komentáře ke článku

Tento článek ještě nikdo nekomentoval. Buďte první.

Vložit komentář
Nejste přihlášen/a, proto opište kód, který vidíte na obrázku níže. Přihlaste se zde.
captcha