Den dětí a dětská garden party

Den dětí a dětská garden party

Rady a tipy, vydáno 31. 05. 2010

Den dětí nastane už zítra! A s ním vypukne na nejedné zahradě příslušná oslava. Taková dětská slavnost je vděčná akce - když přeje počasí, jde zdánlivě všechno samo: do zahrady na stůl se jednoduše nanosí dobroty, kolem se rozestaví hračky, přidají se papírové čepice a možná i kostýmy. Ale je potřeba přece jen trocha příprav, jak s menu, tak s celkovým aranžmá.

Rostlina dne

Mahónie

Mahónie

Mahónie je stálezelená dřevina. Tvoří poměrně hustý keř, vysoký zhruba 1,5 m. Má zelené, kožovité, lesklé listy, které se...
Garden party bod po bodu

Posekejte dokonale trávník. Spočítejte pozvané děti a vymyslete menu. Moc neexperimentujte jako u dospělých, hlavně když nemáte moc času: děti bezpečně uvítají svou trojkombinaci: špagety, limonády, zmrzlinu. Zkuste to využít  jako nosné téma jídelníčku a obklopte ovocnými mísami, tvarohovo-ovocnými chlebíčky, ovocným dortem, banány v čokoládě a zmrzlinovými poháry s ovocem a šlehačkou. Děti se mohou do vaření zapojit i samy: nazdobit si dort nebo laskonky, připravit si šlehačkové poháry pro ně není problém.

Co dělá správnou atmosféru

Velice záleží na servírování a dekorování: slavnostní náladu u stolu vytvoří papírové deštníčky a vějíře zapíchnuté v pohárech, barevné ubrousky a brčka a sladké dekorace. K tomu pak ještě zavěšené barevné girlandy nad stolem, konfety a balónky, svítící lampiony - ideální na jejich zavěšení je pergola. A také připravte dětem něco na obstarání hudební kulisy - frkačky, řehtačky, zvonky nebo hudební nástroje jako činely, triangly a podobně.
Den dětí a dětská garden party
​Postavte zahradní dětský bar

Po vzoru \"dospělých\" rautů soustřeďte nápoje na jeden zahradní stolek, obložte je barevnými kelímky, brčky a ubrousky. A vznikla dětská barová samoobsluha.

Trocha sportu neuškodí

Na trávníku si děti zahrají fotbal, badminton nebo pétangue. A až se začnou nudit, vyhlašte soutěž o lákavé ceny: třeba v tradičním zatloukání hřebíků, běhu pozadu nebo skákání v pytlích. Při větších oslavách pozvěte dospělé, kteří vám pomohou na děti dohlížet. Dbejte na pasivní bezpečí: při dětské garden party vynechte úplně sklo a porcelán: servírujte na veselých barevných plastových nebo papírových mísách a talířích, barevné kelímky nahradí skleničky. Připravte také plastové lžičky a příbory.

Kam vyrazit za nákupy? 

Lampiony, balónky, girlandy, frkačky a trumpetky, čepičky a královské koruny, masky, škrabošky - to všechno najdete na adrese balonky.cz. Slunečníky nebo zahradní nádobí nabízí dum-zahrada-nabytek.cz. Papírové i plastové nádobí a spousty doplňků a maličkostí můžete koupit například v e-obchodu  mojeparty.cz. To, co děti určitě zaujme - létající lampiony - hledejte na letajicilampion.cz. Při velkolepější party nesmějí chybět kostýmy: kupujte nebo půjčujte je na adresách karnevaly-pujcovna.cz nebo e-karneval.cz. Kupte nebo půjčte dětem také nafukovací hrad nebo jiné hopsadlo! Co je na výběr a v jakých cenách, se dočtete v článku Nafukovací hrady a domy pro vaše děti.

Alena Jansová
foto: Littlegrrehouse, Musacatering, Linleys, Charlotte Smarts, balonky.cz

Doporučujeme

Sezóna zahradních krbů nekončí!

Sezóna zahradních krbů nekončí!

Zahradní krby jsou nevyčerpatelné téma. Na jaře, v létě, na podzim, dokonce i v zimě si u venkovního krbu užijete pohodu a vychutnáte nepopsatelné kouzlo praskajícího ohně pod širým nebem. Již dávno neplatí, že zahradní krb...

Související články

Komentáře ke článku

Tento článek ještě nikdo nekomentoval. Buďte první.

Vložit komentář
Nejste přihlášen/a, proto opište kód, který vidíte na obrázku níže. Přihlaste se zde.
captcha