Slunečník každé zahradě na míru

Slunečník každé zahradě na míru

Rady a tipy, vydáno 22. 06. 2010

Slunečník se dá dnes pořídit z materiálu, který přesně stylově zapadne do vaší zahrady. Ke kovovým vratům a altánu bude ladit slunečník s kovovou konstrukcí, orientální zahradu doplní slunečník bambusový, klasika v podobě dřevěného slunečníku patří do zahrady s dřevěnými prvky. Při výběru ale nikdy nezapomeňte na stabilní základnu slunečníku a dostatečnou velikost střechy!

Rostlina dne

Mochna

Mochna

Mochna je opadavý keř. Existuje až na 130 druhů těchto opadavých keřů, které mohou dosáhnou výšky až dvou metrů. Typické...
Zahradní slunečníky se dají koupit v rozličné kvalitě, velikostech, barvách. Běžné jsou třeba průměry od zhruba jednoho metru do tří metrů. Existují ale i slunečníky osmimetrové a větší. Materiálu a vybavení pak odpovídají ceny. Můžete mít slunečník za 200 korun i za 20 000 korun. Podívejme se, co se letos u nás prodává.

Příjemná kvalita, rozumná cena

Zhruba za 1000 korun (najde se i levnější v akci) je k mání slunečník Lugano o průměru 270 cm. Dá se naklápět a pohodlně se otevírá pomocí navijáku s klikou. Tyč z tropického dřeva je napuštěná olejem, každé ze šesti žeber má na koncích kožené kapsičky. Stříška je z polyesteru, ve vrchní části má větrací otvor. Tento slunečník se prodává bez základny a nabízí jej například eva.cz.

Slunečník každé zahradě na míru
Slunečník nejen do japonské zahrady

Za 2000 korun prodává stylové slunečníky s bambusovou konstrukcí kinga.cz. Z bambusu je vyrobena nejen tyč a žebra, ale také trojnožka tvořící základnu. Potah je z přírodní bavlny. Levnější bambusové slunečníky v ceně kolem 750 korun prodává také zahrada-domacnost.cz, dobre-naradi.cz a další prodejci.

Dlouhodobá investice

Velký zahradní slunečník La Casa Nova se hodí do prostorné zahrady, zastíní i dlouhý stůl a stane se tak nepostradatelný při větších zahradních slavnostech. Vínový slunečník lampového typu (tedy s boční tyčí) má velikost 3x3 metry a stojí 21 000 korun včetně masivní 100 kg těžké základny. V prodeji je na lcn-nabytek.cz.

Oceněný slunečník

Cenu Grand Prix For Garden 2010 získal slunečník Tradewinds classic. Konstrukce z eukalyptového dřeva garantuje stabilitu, žebra spojuje nerez ocel. Slunečníky Tradewinds si lze vybrat s dřevěnou nebo kovovou konstrukcí z eloxovaného hliníku. V obou případech disponují tyto slunečníky kvalitními stříškami, které kryje tkanina  Teflon®, odolnost zvyšuje svrchní akrylátová vrstva Draylon®, proti UV záření pak chrání tkaninu ještě vrstva z PVC. Aby slunečník na zahradě nepřevrátil vítr, má speciální větrací otvor, který obrácení slunečníku naruby zabrání. Slunečníky Tradewinds prodává global-parasols.cz.

O slunečnících také čtěte v článku Jak vybírat zahradní slunečník?

Alena Jansová
Foto: redcatsusa, globalparasols, patiofurniture, La Casa Nova​, archiv autorky

Doporučujeme

Sezóna zahradních krbů nekončí!

Sezóna zahradních krbů nekončí!

Zahradní krby jsou nevyčerpatelné téma. Na jaře, v létě, na podzim, dokonce i v zimě si u venkovního krbu užijete pohodu a vychutnáte nepopsatelné kouzlo praskajícího ohně pod širým nebem. Již dávno neplatí, že zahradní krb...

Související články

Komentáře ke článku

Tento článek ještě nikdo nekomentoval. Buďte první.

Vložit komentář
Nejste přihlášen/a, proto opište kód, který vidíte na obrázku níže. Přihlaste se zde.
captcha