Nejkrásnější okrasné keře pro vaši zahradu

Nejkrásnější okrasné keře pro vaši zahradu

Stromy a keře, vydáno 08. 06. 2010

Pokud stále nevíte, čím dodat své zahradě šmrnc, máme pro vás pár tipů. Ty nejkrásnější okrasné keře totiž vůbec není složité pěstovat, navíc sazeničky některých z nich pořídíte i za padesátikorunu. Stačí jen zajet do specializované prodejny květin a vybrat si.

Rostlina dne

Estragon

Estragon

Estragon je vytrvalá bylina. Dorůstá výšky 50 - 120 cm. Listy rostlinky připomínají jazyk ještěra. Nejvíce vůně - podobné...

Okrasné keře se jistě brzy stanou vděčnými osadníky vaší zahrady. Nevyžadují příliš péče, přitom se vám každé jaro či léto odmění bohatými květy, navíc rok od roku sílí a nabývají na kráse.

Okrasné keře plné barev rozveselí vaši zahradu

Mezi oblíbené okrasné keře bezesporu patří helianthemum neboli devaterník. Malý, stále zelený zakrslý keřík vysoký kolem 30 centimetrů můžete pořídit s květy snad ve všech barvách, od bílé přes žlutou, oranžovou, růžovou až po fialovou.

 

 

Velká inspirativní fotogalerie okrasných keřůokrasné keře inspirace fotogalerie


Denně se otevírají nové a nové, takže keřík je obsypaný malými kvítky od května téměř až do září. Devaterník potřebuje nejlépe teplé místo, na které svítí slunce, a propustnou půdu, je proto výborný pro skalky nebo na zídky. Jednu rostlinku pořídíte i za 30 korun (například na vanovi.cz).​


​Kalina nebo čilimník patří mezi oblíbené okrasné keře

Mezi mnohem vyšší okrasné keře, které dorůstají až výšky jednoho, ale někdy dokonce i čtyř metrů, patří kalina obecná. Její nezaměnitelné květenství jí dalo výstižnou přezdívku Sněhová koule. Květy, kterými vaši zahradu ozdobí v průběhu června, bývají zpočátku světle zelené, postupně bělají, nakonec jsou dokonce mírně narůžovělé. Kalina není náročná, pouze v době květu potřebuje dostatek vláhy.

Čilimník je oblíbený pro svou obrovskou záplavu květů, které najdete v květinářstvích v mnoha barvách, od žluté přes oranžovou až po červenou. Kvete sice jen na přelomu jara a léta, ale zato ho nemáte šanci přehlédnout. Zhruba metr a půl vysoký keřík vysaďte na plné slunce do dobře vyživené a propustné půdy. Nezapomeňte rostlinku po odkvětu výrazně sestřihnout.


​Vejgélie jako kvetoucí živý plot


Nejkrásnější okrasné keře pro vaši zahradu


Vejgélie je vděčným keřem, který bohatě kvete i dvakrát za léto. Nenáročná rostlina, která má ráda výživnou a propustnou půdu na slunném místě, se vám za péči odvděčí i funkcí originálního živého plotu. Nebojte se keřík po odkvětu ostříhat a vyříznout, je potom hustší a pevnější. Většina okrasných keřů je navíc odolná proti mrazu, proto si s nimi nemusíte dělat starosti přes zimu.

Martina Tlachová
Foto: lukon-glads.cz, biolib.cz, pendernursery.com, mooseyscountrygarden.com, australianinsects.com, victoriainthecountry.com.au


Doporučujeme

Sezóna zahradních krbů nekončí!

Sezóna zahradních krbů nekončí!

Zahradní krby jsou nevyčerpatelné téma. Na jaře, v létě, na podzim, dokonce i v zimě si u venkovního krbu užijete pohodu a vychutnáte nepopsatelné kouzlo praskajícího ohně pod širým nebem. Již dávno neplatí, že zahradní krb...

Související články

Komentáře ke článku

19. 09. 2012 Reagovat
Eva Dlabačová: Na dovolené v severní Itálii jsem viděla v zahradách asi 3 metrový keř až skoro stromek,který měl květy podobné karafiátu barvy oranžové s červeným okrajem nebo růžové .Poupata byla jako plod tisu.Děkuji za zjištění názvu.
04. 11. 2011 Reagovat
Jarmila Sedlmayerová: Scháním keř,kerý se lidově jmenuje "PINĎOURNÍK"mám i foto,ale nevím jak se jmenuje botanicky.Poradíte?
10. 06. 2014 Reagovat
jancarik: magnolie
06. 09. 2011 Reagovat
Juchelková Ludmila: Clánek o krásné zahradě s keříky je velmi hezky připraven...postrádám radu. u své rodné chaloupky v Pošumaví, jmá volnou širokou mez, ale větší sklon, nic moc se tam neudrží, jen keříky, nějaké jsem tam vysadila a ni,čemu se tam, moc moc nedaří,nebot půda je většinou jílovitá,což není dobré..děkuji za radu, co do jílové meze osázet...děkuji Ludmila

Vložit komentář
Nejste přihlášen/a, proto opište kód, který vidíte na obrázku níže. Přihlaste se zde.
captcha