Nafukovací hrady a domy pro vaše děti

Nafukovací hrady a domy pro vaše děti

Zahrada pro děti, vydáno 05. 05. 2010

Doménou nafukovacích hraček už dávno není jenom horké léto. Ty tam jsou také doby, kdy byl nafukovací jenom míč a pár dalších věcí. V dnešní době už právě na jaře, kdy ještě není teplo na koupání, se děti mohou na zahradě dosyta vyřádit na rozmanitých nafukovacích atrakcích a hrát si s mnoha nafukovacími hračkami a sportovním náčiním.

Rostlina dne

Řebříček obecný

Řebříček obecný

Bylina, která má hojivé účinky. Lodyhy řebříčku byly považovány za posvátné a druidové je používaly při věštění počasí,...
Dneska může být v dětském světě, na hřišti nebo na zahradě nafukovací skoro všechno, když na to přijde. Koupit se dají skluzavky, hrací matrace i celé budovy a to v různých velikostech. Nafukovací předměty zahrnují pestrou škálu využití a dají se rozdělit zhruba na skákadla, domečky, skluzavky a potom sportovní atrakce. A to je nejen nafukovací sportovní náčiní, ale i hřiště, bazén nebo ring - tedy nafukovací je celá sportovní plocha. Na trávníku tak za pár minut - stavba netrvá dlouho - může vyrůst celé nafukovací městečko - domečky, skluzavky, hrady, skákadla, skluzavky, bazénky i sportovní kolbiště. A na to všechny děti nedočkavě čekají - někdo má rád romantiku a tak si užije ve středověkém hradě nebo romantické zámku, jiné sportovně zaměřené děti čeká vyžití ve sportu.
Nafukovací domy, hrady a tak dále...

Podívejme se dnes hlavně na předměty, do kterých se mohou děti schovat. Což je přesně to, co samozřejmě děti nejvíce milují - někam se pěkně zašít, ukrýt se. A největší dobrodružství je prožít v hradu jarní deštík, který buší do střechy. Nafukovací dětské domečky na sebe berou nejroztodivnější podoby. Mimo otevřených konstrukcí vypadajících jako matrace s cimbuřím jsou na trhu uzavřené \"budovy\" v nejrozličnějším provedení -  královský hrad, zámek pro princeznu, kolotoč, jeskyně, parník, stan, košatý strom, chaloupka, auto...
​TIP: Na vyzkoušení si můžete hrady a podobně také pronajmout. Existují firmy, které nafukovací atrakce půjčují. To je také praktické třeba na dětskou narozeninovou oslavu, děti budou mít radost z většího výběru nafukovacích lákadel.
​Postaveno i zbouráno za chvíli

Atrakce se prodávají s kompresorem - takže už za čtyři minuty je bez námahy postaveno. Stačí nafouknout a na světě je nafukovací hrad s bludištěm v jakémkloliv barevném provedení. A když je potřeba, celý hrad se zase dá schovat do krabice. Všechny tyto výrobky pro děti i dospělé musejí splňovat bezpečnostní požadavky, jsou voděodolné a impregnované proti ohni. Každý výrobek má i přesnou konkrétní specifikaci týkající se bezpečnosti, správného zacházení i povolené zátěže: například objekt může být vhodný pro děti od 12 let, kterých na něm může být maximálně 6, vstup bez bot a ostrých předmětů.
Nafukovací hrady a domy pro vaše děti
Koupit nebo i pronajmout

A kam se pro nafukovací atrakce vydat? Pátrání nebude složité: na internetu najdete velké množství firem, které nafukovací objekty prodávají i pronajímají. Současně je pak i servisují, opravují. Inspirujte se třeba na atrakce-nezbeda.cz, hopstejn.cz, nafukovaci-atrakce.cz. Prodejní ceny jsou různé: prolézačku-hada koupíte za pár tisíc v závislosti na velikosti, ale třeba za skákací hrad (4x4 m) můžete dát 40 000 korun, za zastřešený narozeninový nafukovací dort (skákadlo) o velikosti 5x5 metrů kolem 50 tisíc korun. Pronájem atrakcí-skákadel pak zahrnuje dopravu, montáž a demontáž a také obsluhu, která dává pozor zejména na počet dětí na skákadle. Za skákací hrad na neděli tak dáte třeba 6000 až 7000 korun - stačí jen předem na zahradě vybrat vhodný terén.  

O další zábavě pro děti na zahradě čtěte v článku Zahrada, kterou si děti zamilují.

Alena Jansová
Foto:  Nafukovaci-atrakce, Jumpers, Brookstone

Doporučujeme

Sezóna zahradních krbů nekončí!

Sezóna zahradních krbů nekončí!

Zahradní krby jsou nevyčerpatelné téma. Na jaře, v létě, na podzim, dokonce i v zimě si u venkovního krbu užijete pohodu a vychutnáte nepopsatelné kouzlo praskajícího ohně pod širým nebem. Již dávno neplatí, že zahradní krb...

Související články

Komentáře ke článku

Tento článek ještě nikdo nekomentoval. Buďte první.

Vložit komentář
Nejste přihlášen/a, proto opište kód, který vidíte na obrázku níže. Přihlaste se zde.
captcha