Dekorace z hyacintů a modřenců přinesou jaro do vaší zahrady i k vám domů

Dekorace z hyacintů a modřenců přinesou jaro do vaší zahrady i k vám domů

Zahradní inspirace, vydáno 31. 03. 2014

Pro jarní dekorace a výzdobu jak zahrady, tak interiéru jsou hyacinty naprosto skvělou volbou. Zvláště- máte-li je doma, je zde jejich přítomnost naprosto osvěžující a úžasná. Nádherná vůně, krásné květy a pestré možnost kombinací s dalšími jarními cibulovinami, to je to pravé pro jarní dekorace.

Rostlina dne

Mimóza (Akácie, Kapinice)

Mimóza (Akácie, Kapinice)

Mimóza (Akácie, Kapinice) je keřík. Má štíhlý tvar, větvičky rychle táhnou do výšky a jsou obsypané drobnými úzkými...

Hyacinty i modřence můžete pěstovat stejným způsobem ve speciálních sklenicích, kam je třeba ponořit do vody jen kořínky, aby cibule nezačaly zahnívat. Budou růst tedy i bez půdy, jen z vody, neboť jejich zásobními orgány živin jsou právě zmíněné cibule. V interiéru je však můžete pěstovat a aranžovat do nejrůznějších jiných vhodných nádob. Kouzelně vypadají modré hyacinty i modřence ve vintage šálcích nebo v cibulákové polévkové míse, případně v čajové konvici, kterou jste vyřadili, můžete ale využít rostliny i tak, jak jste je zakoupili v plastových květináčcích a obalit je do pytloviny, i tak budou krásné.

Hyacinty a modřence jsou ideálními květinovými dekoracemi pro výzdobu stolů u příležitosti jarních oslav. Vytvořit je můžete za pomocí mísy plné této svěží jarní krásy. Jarní svěžest z takové kompozice přímo sálá. Barevnou, ale klidně i čirou skleněnou mísu naplňte vodou a naskládejte do ní květ vedle květu různobarevné hyacinty a doplňte je jejich jednotlivými listy. Někdy se hyacinty pěstované v květináčích pod tíhou rozevírajícího květu vyvracejí, a tohle je ideální příležitost, jak zužitkovat k dekoraci právě takové květy, které pevně nedrží vzpřímené.

Vyzkoušet můžete ale i podvodní aranžmá. Ve skle jsou řezané hyacinty doslova fascinující. Připravte si větší skleněnou nádobu a naplňte ji do poloviny vodou, pak do ní opatrně vkládejte květy řezaných hyacintů. Ty nakonec zatížíte v nádobce pěknými oblázky, aby se hyacinty ve vodě nevznášely a neplavaly.  Dolijete vodu opatrně na výšku 2 centimetry od okraje nádoby a okouzlující dekorace je hotová. Vodu v nádobě kompletně obnovujte každý den, aby vám hyacinty v ní vydržely co nejdéle hezké.

Modřence lze s hyacinty úspěšně kombinovat jak při výsadbě v zahradě, tak do květináčů anebo různých misek pro domácí dekorace. Krásně vypadá například keramická mísa osazená různými barvami hyacintů vystavená například na terase u domu nebo u vstupních dveří.

Jarní cibuloviny přinášejí na zahradu, ale i na balkony, terasy a do interiérů první záplavu barev, čímž svým pěstitelům zlepšují náladu a zahánějí chmury. Už proto je dobré takových jarních aranžmá mít ve své blízkosti co nejvíce, abychom si tu jarní krásu pořádně užili. 

Text: Zuzana Bohdalová
Foto: digsdigs.com, pinterest.com, gardenguides.com, theagardengeeks.com


Doporučujeme

Sezóna zahradních krbů nekončí!

Sezóna zahradních krbů nekončí!

Zahradní krby jsou nevyčerpatelné téma. Na jaře, v létě, na podzim, dokonce i v zimě si u venkovního krbu užijete pohodu a vychutnáte nepopsatelné kouzlo praskajícího ohně pod širým nebem. Již dávno neplatí, že zahradní krb...

Související články

Komentáře ke článku

Tento článek ještě nikdo nekomentoval. Buďte první.

Vložit komentář
Nejste přihlášen/a, proto opište kód, který vidíte na obrázku níže. Přihlaste se zde.
captcha