Ergonomické zahradní lehátko pro pohodlí a relaxaci

Ergonomické zahradní lehátko pro pohodlí a relaxaci

Zahradní nábytek, vydáno 25. 06. 2010

Nejen doma, ale i na zahradě by se mělo odpočívat plnohodnotně. Pořiďte si kvalitní polohovací zahradní lehátko. I když moderní zahradní lehátka vypadají někdy subtilně, nabízejí pohodlí leckdy srovnatelné s polohovací postelí. Z jakých materiálů a typů lehátek je možné vybírat?

Rostlina dne

Rozchodník

Rozchodník

Tato sukulentní rostlina se výborně hodí do skalek. Existuje na 400 druhů rozchodníků. Jejich dužnaté listy mohou být buď...

Lehnout si do ergonomického zahradního lehátka je pro tělo unavené vysedáváním u počítače nebo prací vstoje velkým přínosem. Jen musí být dostatečně široké a naší postavě vyhovovat i na délku. Kdo má raději tvrdší ležení, zvolí lehátko z dřevěných lamel, ostatní sáhnou po měkkém polstrování. Čím má zahradní lehátko více poloh, tím větší relaxaci umožní; polohovat přitom lze nožní část i sklon trupu a variovat i sklon hlavy. Krční páteř je přitom dobré ještě podložit polštářky, které se někdy dají k lehátku dokoupit. Pokud koupíte lehátko s pojezdem, snadno je podle potřeby přemístíte ze slunce do stínu a naopak. A protože jsou některá lehátka současně i skládací, dají se po sezóně uskladnit s minimálními nároky na prostor. Anebo je můžete využívat i přes zimu - u vnitřního bazénu, v zimní zahradě nebo v kterékoliv jiné místnosti domu.

Ergonomické zahradní lehátko pro pohodlí a relaxaci
​Materiály zvolte podle svého vkusu i vzhledu zahrady

V kurzu jsou už několik sezón polstrovaná zahradní lehátka z umělého ratanu. Ratan je odolný, dobře vypadá a výborně se také kombinuje s textilem. Terase i zahradě dodává eleganci zejména kombinace tmavohnědého ratanu a béžových potahů. Oblíbená jsou také  lehátka s hliníkovou konstrukcí; hliník se ještě někdy kombinuje s prvky dřevěnými (většinou teakovými), případně opět ratanovými. Speciální potahy zahradních lehátek mají nemačkavou a nešpinivou úpravu, odolávají vlhku i vodě. Nevyžadují téměř žádnou údržbu, stejně tak jako umělý ratan. Teakové rámy nebo područky lehátek se jednou za rok přetřou speciálním teakovým olejem.
​Kde zahradní lehátka vybírat

Domaci-raj.cz. má v sortimentu zahradní lehátka od 1500 do 10 000 korun, kettler.cz prodává o něco nákladnější modely - lehátka celodřevěná nebo v kombinacích teak-ocel přijdou na 16 000 až  23 000 korun. Nabytekmpinterier.cz nabízí lehátko z dřevěných lamel na kovové kostře (kolem 8000 korun), net-nabytek.cz, manutan.cz nebo dk-obchod.cz prodávají v několika variantách černé celokovové zahradní lehátko s drátěným výpletem a pojezdem. Jednoduché stojí zhruba 6500 korun, sofistikovanější model s dřevěnými područkami a dokonalejším polohováním přijde asi na 13 000 korun. Na adrese nabytek-aldo.cz najdete další lehátka s hliníkovou konstrukcí a obloukovitými područkami (6500-7500 korun). Dokoupit k nim lze polštářky v barvě potahů. 

O pohodlném zahradním nábytku se dočtete i v článku Moderní zahradní nábytek? Pohodlí jako v obýváku!

Alena Jansová
Foto: Gomodern, outdoor-garden-furniture, dyitrade, backyardcity


Doporučujeme

Sezóna zahradních krbů nekončí!

Sezóna zahradních krbů nekončí!

Zahradní krby jsou nevyčerpatelné téma. Na jaře, v létě, na podzim, dokonce i v zimě si u venkovního krbu užijete pohodu a vychutnáte nepopsatelné kouzlo praskajícího ohně pod širým nebem. Již dávno neplatí, že zahradní krb...

Související články

Komentáře ke článku

29. 08. 2017 Reagovat
Erika: Díky za pěkný článek, není nad to si lehnout na zahradu s knížkou do pohodlného lehátka :) My si teď pořídili tohle - https://hrackyzadobrekacky.cz/hracky-na-zahradu/zahradni-lehatka/zahradni-lehatko-siesta-nv2z - a nemůžu si stěžovat, je velmi pevné a moc pohodlné. Co víc chtít? :)
26. 05. 2016 Reagovat
pavlína: Super článek! :) Miluju lehátka :D Teď jsem si koupila lehátko z umělého ratanu a nemůžu si ho vynachválit! :)

Vložit komentář
Nejste přihlášen/a, proto opište kód, který vidíte na obrázku níže. Přihlaste se zde.
captcha