Houpací zahradní extravagance

Houpací zahradní extravagance

Zahradní nábytek, vydáno 21. 07. 2010

Pohupování se vleže na zdravém vzduchu patří k nepříjemnějším a nejefektivnějším způsobům relaxace. Nejrůznější závěsná lůžka pronikají v poslední době do našich zahrad. Jejich mnohotvárné, kreativní a luxusní provedení je na hony vzdálené starým jednoduchým houpacím sítím.

Rostlina dne

Bambus

Bambus

Bambus je souhrnný název pro několik rodů stálezelených dřevnatých trav. Největší druhy dorůstají výšky až 40 metrů....

Trendy směřují k odpočinku \"ve vzduchu\". Mírně se pohupovat a relaxovat se velmi dobře dá v luxusních designovém odpočivném nábytku, který si bere jako předlohu hamak (nebo hamaku), tradiční závěsné lůžko ze síťoviny nebo plachtoviny. Domovem hamaku jsou země Jižní Ameriky a název pochází z jazyka obyvatel Haiti. Hamak znamená rybářskou síť. Dnes se u nás prodávají jak jednoduchá houpací lůžka pro cestovatele a trempy, tak také nákladné hamaky z různých materiálů. Objevují se kombinace siťoviny a ušlechtilého dřeva a také spojení odolných tkanin a nerez kovu.

​Natáhněte se na houpací lehátko


Variantou houpání ve vzduchu je pak houpání na zahradních houpacích křeslech a pohovkách. Novinkou jsou pohodlná zahradní houpací lehátka, zdravější alternativa houpacích křesel. Černé lehátko kombinované s kovem se stane zajímavým solitérem v každé zahradě.
Houpací zahradní extravagance
​Kde hledat inspiraci i nakupovat

Závěsná lůžka se často prodávají přímo pod názvy hamak nebo hamaka. Rojashop.cz nabízí lůžko hamak za cenu 3000 korun. Různá závěsná lůžka naleznete také na adrese hamaka.eu. V zahradničí hledejte tyto produkty například pod názvem \"freestanding hammock\". Náročné houpací pohovky a sítě naleznete u firmy Royalbotania. Vlajkovou lodí je například téměř \"vesmírné\" tyrkysové lůžko Wave. Závěsnými lůžky se zabývají také návrháři: od designéra Oliviera Le Pensec pochází závěsné lůžko Kokkoon; prodává také Royal Botania. Designérsky zajímavá houpací závěsná o stojící houpací lůžka má v nabídce treemount.ch, zajímavou houpačku na dřevěném oblouku nabízí jagram-com.pl. Polstrovaný hamak na dřevěném podstavci jako od vánočního stroku pod názvem Avant prodává alexander-rose-france.com.

O dalším designovém nábytku čtěte v článku Zahradní nábytek, který sám stíní.

Alena Jansová
Foto: mobillia collection, royal botania, archiv


Doporučujeme

Sezóna zahradních krbů nekončí!

Sezóna zahradních krbů nekončí!

Zahradní krby jsou nevyčerpatelné téma. Na jaře, v létě, na podzim, dokonce i v zimě si u venkovního krbu užijete pohodu a vychutnáte nepopsatelné kouzlo praskajícího ohně pod širým nebem. Již dávno neplatí, že zahradní krb...

Související články

Komentáře ke článku

Tento článek ještě nikdo nekomentoval. Buďte první.

Vložit komentář
Nejste přihlášen/a, proto opište kód, který vidíte na obrázku níže. Přihlaste se zde.
captcha