Nové tipy na venkovní posezení – tentokrát v rustikálním stylu

Nové tipy na venkovní posezení – tentokrát v rustikálním stylu

Zahradní nábytek, vydáno 07. 02. 2014

Někdy se to přihodí tak, že i uprostřed zimy bychom si mohli dopřát posezení venku. A proč také ne! Když vysvitne na pár hodin sluníčko a my máme prostor i čas, strávit tu příjemnou hodinku či dvě, můžeme klidně pobýt na terase u domu, na zahradě, či případně na lodžii nebo si zajet na chatu, nadýchat se čerstvého vzduchu. A pokud si venkovní posezení přece jen raději necháte až na léto, můžete o něm přemýšlet a spřádat plány nad novými návrhy, které vám dnes přinášíme.

Rostlina dne

Kapusta

Kapusta

Kapusta neboli brukev je košťálová dvouletá zelenina.

Venkovní posezení si může vytvořit každý podle sebe, svých potřeb, přání a představ. My jsme se rozhodli nabídnout vám dnes přehlídku venkovního posezení v rustikálním stylu. Dá se říct, že tento styl je stylem maximální pohody a uvolněnosti. Takový styl vyhovuje jistě většině z nás. Kdy by se měl člověk cítit nejpohodlněji? No přece tehdy, když odpočívá, v klidu a ve svém, nikým a ničím nerušen. Může se věnovat zábavě s přáteli, svým dětem či vnoučatům, svým zálibám a koníčkům. To je to, co člověka nabíjí energií na další dny a týdny.
 
Pro rustikální styl je charakteristický proutěný nebo dřevěný nábytek, na hrubo opracované dřevěné trámoví, stylové svícny a lucerny, textil – ubrusy a polštáře, mohutné prosívané sedáky, které zajistí maximální pohodlí při sezení nebo ležení. A jako doplňky skvěle poslouží například paroží jako věšák na šatstvo, pařez jako miniaturní stoleček a například břidlicové desky jako podložka pod svíčky, které si můžete pro navození příjemné atmosféry rozsvítit rovnou ve větším počtu, ať na sebe lépe vidíte.

Zkrátka a dobře není nad posezení na čerstvém vzduchu, ať už na zahradě, na kryté či otevřené terase anebo pod pergolou na chatě či chalupě. K takovému společnému posezení patří neodmyslitelně i krb nebo gril. Rekreační atmosféru takového místa významně ovlivní přímý výhled do krajiny nebo alespoň na zahradu. Dobře se bude sedět i v jednoduchém otevřeném domě s prosklenou stěnou a terasou orientovanou do přírody. Vždy je ideálním místem takový dům či domek, který je citlivě vsazený do okolního prostředí. Ovšem, že k nejhledanějším rekreačním objektům vždy patřily a budou patřit historické chalupy nejrůznějších typů.

Takže se nechejte inspirovat naší dnešní fotogalerií u článku a vybírejte to ideální venkovní posezení pro vás.
 
Text: Zuzana Bohdalová
Foto: digsdigs.com, gnibo.com


Doporučujeme

Sezóna zahradních krbů nekončí!

Sezóna zahradních krbů nekončí!

Zahradní krby jsou nevyčerpatelné téma. Na jaře, v létě, na podzim, dokonce i v zimě si u venkovního krbu užijete pohodu a vychutnáte nepopsatelné kouzlo praskajícího ohně pod širým nebem. Již dávno neplatí, že zahradní krb...

Související články

Komentáře ke článku

23. 04. 2014 Reagovat
Petra: moc se mi líbí tenhle rustikální styl, také bych chtěla něco podobného do zahrady.

Vložit komentář
Nejste přihlášen/a, proto opište kód, který vidíte na obrázku níže. Přihlaste se zde.
captcha