Trend současnosti – betonový nábytek k venkovnímu posezeni

Trend současnosti – betonový nábytek k venkovnímu posezeni

Zahradní nábytek, vydáno 30. 09. 2014

Zaměříme-li se na hledání ideálního materiálu pro výrobu venkovního nábytku, možná nás ani nenapadne varianta, že by tím materiálem mohl být beton. Ale proč ne? Jedná se hned z několika důvodů o materiál nejvhodnější. Zaměřme se tedy na tyto důvody a možnosti, které nám tento materiál pro venkovní využití nabízí.

Rostlina dne

Motýlí keř (Komule Davidova)

Motýlí keř (Komule Davidova)

Motýlí keř (Komule Davidova) je opadavý keř, který se z jara obalí tmavozelenými listy, vonné a nápadné květenství se pak...

Vlastnosti betonu

Beton je materiál odolný, takže nepřízeň povětrnostních vlivů na venkovní betonový nábytek bude prakticky nulová. Beton je těžký, takže nehrozí, že by nábytek z betonu odnášel vítr po celé zahradě a poškodil ho. Beton patří k materiálům tvárným, dají se z něj vyrábět doslova sochařská díla. Je tedy v tomto směru velmi variabilní a dává prostor kreativitě tvůrce nábytku. Přirozená barva betonu splyne s přírodním prostředím a není v něm rušivým elementem.

Výzva pro návrháře

Tvárný materiál, navíc tak moderní, jako je beton, je zároveň vždy i výzvou pro designéry, návrháře a architekty, kteří se zhostí stejného úkolu, ale každý po svém. Ti pak vytvářejí úžasné židle, lampy, stoly, lavice, stojany, věšáky, to vše z betonu. Odhalený beton, nepřikrášlený, odlitý ve formách, se všemi svými nedokonalostmi, odlišnostmi v odstínech vypadá přirozeně a nevyumělkovaně. Designer Florian Schmid pojal betonové sezení zcela nekonvenčně a vytvořil sadu nábytku, která vypadá, jako by byla sešitá barevnou bavlnkou. Netradičního tvaru betonového posezení docílit stejně netradičním způsobem. Pomocí skládaného a šitého plátna vytvaroval beton, který nechal prudce zchladit ve vodě, čímž docílil nezvyklého tvaru.

Kombinace s dalšími materiály

V kombinacích s dalšími materiály vypadá venkovní nábytek přímo úžasně. Společně s ocelovými nebo skleněnými prvky vypadá odlehčenější a další materiály mu dodají mnohem modernější vzhled. Kombinace je možná i s moderními gabiony plněnými kamenem.

Do dnešní fotogalerie k článku jsme shromáždili více typů betonového posezení, které se stejně tak dobře hodí na terasu, patio či do zahrady, je na vás, zda se necháte inspirovat.

Text: Zuzana Bohdalová
Foto: digsdigs.com


Doporučujeme

Sezóna zahradních krbů nekončí!

Sezóna zahradních krbů nekončí!

Zahradní krby jsou nevyčerpatelné téma. Na jaře, v létě, na podzim, dokonce i v zimě si u venkovního krbu užijete pohodu a vychutnáte nepopsatelné kouzlo praskajícího ohně pod širým nebem. Již dávno neplatí, že zahradní krb...

Související články

Komentáře ke článku

Tento článek ještě nikdo nekomentoval. Buďte první.

Vložit komentář
Nejste přihlášen/a, proto opište kód, který vidíte na obrázku níže. Přihlaste se zde.
captcha