Zahradní truhly řeší problém úložného prostoru v zahradě

Zahradní truhly řeší problém úložného prostoru v zahradě

Zahradní nábytek, vydáno 29. 07. 2010

V bytě nebo domě je stále málo úložného prostoru, který jakoby pořád nestačil na uskladnění nezbytných věcí. Žijete-li přes léto hodně intenzivně na zahradě, velmi brzy zjistíte, že tady tomu není jinak. Potřebujeme věci uskladnit a nechávat přímo na místě, na zahradě. Ale kde? Kupte si zahradní truhlu.

Rostlina dne

Ostružiník maliník (Maliník obecný)

Ostružiník maliník (Maliník obecný)

Ostružiník maliník je opadavý listnatý keř. Dorůstá výšky 2 m. Plodem je malina.
Také postrádáte úložný prostor na zahradě? Najde se toho hodně, co se musí v zahradě na konci dne uklidit, co by se jinak povalovalo neladně po trávníku: Hračky, sportovní náčiní, polštáře a deky ze zahradních křesel a pohovek, a také i některé zahradní náčiní. 

Truhla, bedna, kontejner....

Praktickým (a někdy i velmi estetickým) řešením jsou zahradní truhly, které pojmou úctyhodné množství věcí. Vybrat si přitom podle vkusu a vzhledu zahrady můžete různé materiály: vzdušný umělý ratan, vysoce odolný teak nebo kvalitní silný plast. Někdy jsou kombinované s voděodolným jachtařským plátnem. Truhly mají dostatečné větrání, odolávají UV záření a vodě.

Zahradní truhly řeší problém úložného prostoru v zahradě


​Jedna věc, mnoho jmen...

Tento přímo neocenitelný kus zahradního úložného nábytku najdete u mnoha prodejců i v nabídce truhlářských firem. A to pod různými názvy: nejfrekventzovanější je zahradní (úložná) truhla, dále pak kontejner, zahradní bedna, zahradní box - a také garden chest, bench box...

Od nenáročných k luxusním úložným solitérům

Lacinazahrada.cz nabízí truhlu Keter Elite Box z velmi pevného plastu. Zeleno bílá zahradní truhla s pojezdy vyjde na necelé 3 tisíce korun. A to nejdůležitější - tento kousek nábytku je multifunkční: truhla má sedák, takže je to vlastně úložná lavice. Romantickou bílou ratanovou truhlu Relaxia, která skvěle doplní další bílý zahradní nábytek, nabízí společnost atmosphera.biz. Tradewinds přichází se zahradní truhlou v kombinaci dřeva a plátna. Ceny se tady pohybují už před 10 000 korun.

O jiném praktickém zahradním nábytku se dozvíte více v článku s titulkem Zahradní nábytek, který sám stíní.

Alena Jansová
Foto: redcatsusa, lacinazahrada.cz, atmosphera, millwood, tradewinds

Doporučujeme

Sezóna zahradních krbů nekončí!

Sezóna zahradních krbů nekončí!

Zahradní krby jsou nevyčerpatelné téma. Na jaře, v létě, na podzim, dokonce i v zimě si u venkovního krbu užijete pohodu a vychutnáte nepopsatelné kouzlo praskajícího ohně pod širým nebem. Již dávno neplatí, že zahradní krb...

Související články

Komentáře ke článku

Tento článek ještě nikdo nekomentoval. Buďte první.

Vložit komentář
Nejste přihlášen/a, proto opište kód, který vidíte na obrázku níže. Přihlaste se zde.
captcha