10 tipů na zkrášlení treláží a mříží

Moderní i romantické, mřížové dekorativní ploty a treláže jsou v zahradách stále oblíbenější. Proto jsme pro vás připravili 10 tipů, jimiž se můžete při zkrášlování vaší zahradní mříže inspirovat.
shutterstock_665593021-1100x618.jpgCelá galerie 8 Zdroj: shutterstock.com

Moderní mřížový plot

Pomocí moderního, různě barevného, dekorativního oplocení s mřížovým průpletem můžete efektivně rozdělit svou zahradu na jednotlivé části. V objetí stylového oplocení vypadá například velmi pěkně zahradní jídelní kout. (viz. obrázek 1.)

Kachlová mřížovina

Neobvyklá alternativa klasického dekorativního oplocení. Bohatě vám postačí, když doma najdete pár starých kachlů a pomalujete je motivy květin z vaší zahrady. Výsledný efekt je velmi jemný a nepokazí žádnou zahradu. (viz. obrázek 2.)

Kovové mřížové dekorace

Patříte k majitelům  malých zahrádek nebo snad jen zahradních teras? Pořiďte si kovové mřížové dekorace. Stačí je jen přibít ke zdi a uvidíte, že výsledný efekt je velmi něžný a přesto moderní. Pěkně vypadají například motivy květin. (viz. obrázek 3.)

Treláž pro popínavé růže

Snídejte v zahradě v přítomnosti královny všech květin. Pořiďte si zahradní treláž a nechte ji porůst růžemi. Dostanete tak přírodní nádheru, která se neokouká.

Zrcadlo v mříži

Toto mřížoví je velmi vhodné například do okrasných zahrad stylizovaných do podoby těch japonských. Do mřížového plotu zkrátka jen zasadíte kulaté zrcadlo. Dokonce ani nevadí, bude-li mít zrcadlo nějaký ten drobný defekt. Vždyť bude zasazeno do malého kousku vaší soukromé přírodní scenérie. Prostor se tak opticky zdvojnásobí.

Květináče na malé mřížce

Stačí sbít dohromady dvě dlouhé, tenké laťky a několik kratších do podlouhlé mřížky, kterou připevníte na fasádu domu. Na mřížku poté zavěste květináčky a můžete se těšit z originální zahradní dekorace.

Klasická oblouková treláž se neomrzí

Kouzlo obloukových treláží prorostlých růžemi či plaménkem působilo na šlechtu již ve starých francouzských okrasných zahradách. I na té vaší se bude tato krásná dekorace vyjímat.

Lucerničková mříž

Obdobná dekorace, jako v případě květináčů. Zavěste různě barevné, skleněné lucerničky na mříž a vyčkejte na večerní smrákání. Do lucerniček vložte čajové svíčky a kochejte se kouzelnými, barevnými světélky.

Mříž na zahradnické nářadí – praktická dekorace

Potřebujete snadno přístupný a přehledný systém ukládání zahradního nářadí? Pokud se jedná o drobnější kousky, můžete je zavěsit na mříž pomocí drátěných háčků. Vznikne tak roztomilá a zároveň praktická dekorace.

Horizontální mřížové zábradlí

V podstatě jakékoliv zábradlí u chaty či domku můžete obtěžkat truhlíky s květinami v pestrých barvách. Mezi klasické muškáty umístěte i nějakou tu popínavku pro netradiční vzhled. Bude se pnout kolem zábradlí a ve spodní části bude hýřit barvami. Prosté, ale dokonalé.

Text: Lucie Sýkorová

27.5.2011 4:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa zahradničení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním Vaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@magazinzahrada.cz

TOPlist