35 tipů na interiérové i exteriérové sukulentní zahrádky

Sukulenty je poměrně snadné při životě. Nepotřebují mnoho péče a vody ještě méně. Proto jsou vděčnými rostlinami jak pro interiérové, tak pro exteriérové pěstování. Dnes se zaměříme na to, jak si ze sukulentů a zajímavých nádob či okrasných předmětů vytvořit minizahrádku.
netresk-sempervivum-2-1100x618.jpgCelá galerie 11 Zdroj: shutterstock.com

Existuje obrovské množství sukulentů, které se dají velmi spolehlivě pěstovat, a dá se z nich navíc vytvořit opravdu velké množství nejrůznějších sestav v harmonicky sladěných barvách.

Kromě toho lze mnoho zajímavých věcí použít jako pěstební kontejnery a plniva. Sukulenty můžete vysazovat do kameninových mís, do pískovcových fontánek, zajímavě dekorovaných truhlíků, nejrůznějších stojanů, do skleněných akvárií, hrnků, korýtek – betonových, keramických či hliněných. Při výsadbě se může uplatnit i starý dětský kufřík nebo nepotřebný džbánek z kuchyně.

Osadit jimi můžete okenní římsu, terasu nebo plochu kolem domu, která je obsypána kačírkem. I malé záhonky osazené jen sukulenty, ohraničené dřevěnými deskami a obsypané ve svém okolí hrubším pískem budou jistě vypadat velmi půvabně.

Netradičně působí závěsný věnec na dveře ze sukulentů anebo osazené staré plechové ohniště. I velká rybniční škeble může dobře posloužit k výsadbě sukulentů. Osadit můžete i malou dřevěnou bedýnku z trhu, ve které jste si donesli jahody anebo pomocí pinzety skleněnou nádobu s užším hrdlem. Netradičním nápadem je vytvoření minizahrádky ze sedáku staré židle, kterou je dobré předem ještě natřít a nalakovat.

Nápadů je nespočet, postačí tedy vybrat ten, který zaujme právě vás a pustit se do práce.

Text: Zuzana Bohdalová

29.4.2015 4:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa zahradničení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním Vaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@magazinzahrada.cz

TOPlist