5 nejčastějších zahradnických chyb – děláte je také?

Milujete svoji zahradu, věnujete jí maximální péči a přesto nevypadá tak, jak byste si přáli? Možná někde děláte chybu. My jsme pro vás připravili 5 nejčastějších chyb, které dělají nadšení milovníci svých zahrad po celém světě. Třeba zjistíte, že patříte mezi ně :-)
shutterstock_380327731-1100x618.jpg Zdroj: shutterstock.com

Říká se, že učený z nebe nespadl, ale pokud i přes dostupné informace a nesčetně pokusů se dílo nedaří, pak je to opravdu k vzteku. Zkuste se ale podívat na 5  nejčastějších chyb, které byly vyhodnoceny v anketě, jež se zúčastnilo téměř 2 miliony respondentů z celého světa. Budete překvapeni, jaké základní chyby mohou za to, že zahrada neprospívá.

1.    Sázení rostlin na špatné místo

Toto je velmi častá chyba. I když máte správnou zeminu, musíte bezpečně vědět, která rostlina má ráda slunné, a která stinné stanoviště, písčitou půdu apod. Možná vám můžeme trochu pomoci – ty nejdůležitější informace o rostlinách najdete v našem novém Atlasu rostlin, který neustále doplňujeme.

2.    Omylem vytrhnete rostlinku místo plevele

Zasmáli jste se? Ale opravdu se to děje. Přiznejte si, komu z vás se to nestalo. Vždyť některé rostlinky jsou téměř k nerozeznání od plevele.

3.    Nekvalitní půda

Kvalitní půda je pro prospívání rostlin velmi důležitá. Pokud nevíte, jak na tom jste, udělejte si test kvality půdy. Je to jednoduché.

4.    Přelití rostlin

Možná zaléváte často v dobré víře, že vašim rostlinkám nebude nic chybět, ale přemíra zálivky jim také nepomůže. Pořádně si přečtěte, jak o tu určitou rostlinu pečovat, a pokud se zahrádkou začínáte, vybírejte  ty nenáročné, jako třeba bohyšku, šáchor, dračinec, nebo denivku.

5.    Mnoho semínek na jednom místě

Někdy ze strachu, že se nám semínka nechytí, je sázíme tak blízko sebe, že při růstu nemají potřebný prostor. Pořádně si pročtěte doporučení na sáčcích se semínky nebo prohledejte internetové stránky. Čas, věnovaný přípravě, za to opravdu stojí. Alespoň se vyhnete zklamání a nepropásnete pěstitelskou sezónu.

Víte o jiných chybách, které jste udělali? Podělte se s nimi v komentářích pod článkem.

Mohlo by vás zajímat:

Top 10 nejoblíbenějších pokojových rostlin

Sabrina Harisová

16.5.2012 4:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa zahradničení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním Vaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@magazinzahrada.cz

TOPlist