Aby se vaše děti na zahradě nenudily

Sní vaše děti o tom, že budou mít na zahradě svůj záhonek, kde si budou pěstovat třeba jen hrášek anebo sedmikrásky? A vy byste zase chtěli mít chvíli klid jen sami pro sebe a moci odpočívat aniž byste museli zabavit své děti? Vytvořte jim tedy jejich místo, kousek půdy, která bude jen jejich, kde si budou hrát na zahradníky, nebudou se nudit a vyžadovat neustále vaši pozornost.
hriste_shutterstock_145183057-1100x618.jpgCelá galerie 10 Zdroj: shutterstock.com

Co všechno se dá pro děti vytvořit

Život na zahradě může přinášet mnoho radostí, a to nejen nám dospělým, ale i dětem. Venkovní hrací plochy pro děti, to nejsou jen klasická pískoviště, prolézačky nebo houpačky, ale také mini zahrádky, autodráhy, trampolíny, lezecké zdi, místa pro venkovní kuchyňky, bagrování písku, malování na tabulích a společenské dětské hry. Máte-li doma malého knihomola, určitě se mu zalíbí přístřešek nebo malý altánek, případně indiánské týpí, kam se pohodlně usadí nebo zalehne a ponoří se do čtení své prázdninové knížky.

Vytvořte dětem vlastní zahrádku

Každá věková kategorie uvítá na zahradě jiný typ zábavy, ty nejmenší děti se možná budou chtít po vás tak trošku opičit a budou žadonit o svou malou vlastní zahrádku. Klidně jim ji dopřejte.

Čím bude taková zahrádečka pestřejší, tím více se dětem bude líbit. Její vlastní ohraničený areál se stane integrální součástí celé vaší zahrady. Dětskou zahrádku můžete oplotit malým dřevěným laťkovým plotem a vaše děti vám mohou pomoci s jeho namalováním.

Hudební dětské studio

Nápad, kterým zaručeně své děti nadchnete: hudební studio pro malé a ještě menší. Všechny staré hrnce, pánve, vařečky a formičky, které už nechcete mít doma, dejte dětem k dispozici na hraní na zahradu. Vaši malí se s nimi určitě náležitě vydovádějí.

Na stěnu z prken u zídky nebo u plotu jim připevněte vyřazené formičky, zavěste kuchyňské náčiní. Děti v takovém hudebním koutku najdou hodiny zábavy. Aby vás příliš nerušily svými hudebními kreacemi, udělejte jim hudební studio někde opodál a ne hned přímo u vašeho „dospěláckého“ posezení.

Co uvítají spíše kluci

Malí kluci, ale často i holčičky, které se narodily s dobrodružstvím v krvi, jistě uvítají na zahradě malé lezecké stěny. Také houpačky mohou mít různou podobu, ať jsou pro kluky nebo pro holky, pro mrňata, nebo pro dospívající. Dobrodružné povahy vždycky přitahovaly malé domky ve větvích stromů. Pokud je jejich konstrukce ve vašich silách, neváhejte a pusťte se do ní.

Zajímavě vypadá a taky o něco bezpečnější je trampolína zabudovaná v trávníku. Dětem, které milují piškvorky, namalujte hrací figurky z kamenů. Mohou to být broučci nebo květinky, možná se však dětem nejvíc budou líbit červené berušky. Malá autodráha pro kluky může vzniknout třeba na místě bývalého miniaturního jezírka. Místo pískoviště se zase může objevit takové malé improvizované staveniště plné bagrů, nákladních aut a jeřábů.

A pokud by vám náhodou docházely nápady, inspirujte se ve fotogalerii u dnešního článku, nápadů, které děti jistě ocení, je tam spousta!

Text: Zuzana Bohdalová

18.6.2020 5:30| autor: Zuzana Bohdalová

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa zahradničení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním Vaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@magazinzahrada.cz

TOPlist