Bazén: Skvělé tipy, díky kterým si koupání užijete!

Ponořit se do chladných vln, přivítá v těchto tropických dnech každý. Jak ale o vodu a bazén pečovat tak, abyste si mohli užívat co nejdéle?
shutterstock_584138668-1100x618.jpgCelá galerie 26 Zdroj: shutterstock.com

 

Prvním krokem je nutné, abyste vodním vysavačem posbírali všechny nečistoty, které nemají ve vodě opravdu co dělat. Pozornost věnujte i stěnám bazénu, ty je třeba rovněž řádně očistit speciálním přípravkem. Teprve po té přichází na řadu spuštění filtrace, před tím však zkontrolujte její stav, zda není potřeba filtrační písek vyměnit, nebo doplnit. Pokud hladina vody nedosahuje ke skimmeru, dopusťte ji a po té zapněte filtraci, ta by měla být v permanenci nejlépe celý den. Po té proveďte chemickou analýzu stavu vody.

Mějte přehled!

Péči o bazén neberte na lehkou váhu a přistupujte k tomuto úkolu zodpovědně. Veďte si evidenci, co je nutné kdy udělat, po té se můžete spolehnout na to, že na nic podstatného nezapomenete. Navíc, když si kontrolu pečlivě rozplánujete, už nikdy nebudete muset vodu v bazénu vyměňovat, což vám ušetří nejenom čas, ale v neposlední řadě i finance. Kubík za vodu se neustále zdražuje a bazénová chemie také není zadarmo.

Pozor na příliš vyhřátou vodu aneb solární výhřev může bazénu uškodit

V případě, že panují vysoké teploty, rozhodně zapomeňte na solární výhřev. Voda by vás po té vůbec neosvěžila a navíc znásobíte riziko vzniku řas a jiných kalů, kterým teplá voda nahrává do noty.
Jak na kal v bazénu? Pomůže vločkovač!

Ten, kdo má doma bazén už nějaký ten pátek, moc dobře ví, že kal se objevuje z důvodu toho, že je voda zbytečně bohatá na minerály. Je nutné, jejich výskyt snížit, ale také povolat do služby chemický přípravek tzv. vločkovač. Ten nečistoty promění na vločky a ty bez problémů spolyká vodní vysavač.

Když vám chlór nedělá dobře

Mají vaše děti, nebo přímo vy alergii na chlór? Vsaďte na bazénovou chemii s obsahem peroxidu. Ta si bez potíží poradí s nežádoucími látkami a vy se můžete s celou rodinu cachtat bez toho, aniž byste si koledovali o ekzém.

Nevhodné pH vody vám může pomalu a jistě zničit bazén

Měřit vlastnosti vody bychom měli pravidelně, a to alespoň jednou do týdne, v opačném případě může hrozit koroze, vyblednutí bazénu a výsledkem toho všeho je fakt, že znečištěná voda dráždí lidskou pokožku.

Lenka Zelnitiusová

23.7.2015 4:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa zahradničení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním Vaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@magazinzahrada.cz

TOPlist