Bazén: Skvělé tipy, díky kterým si koupání užijete!

Bazén: Skvělé tipy, díky kterým si koupání užijete!

Bazény, vydáno 23. 07. 2015

Ponořit se do chladných vln, přivítá v těchto tropických dnech každý. Jak ale o vodu a bazén pečovat tak, abyste si mohli užívat co nejdéle?

Rostlina dne

Čemeřice

Čemeřice

Čemeřice je stálezelená trvalka, vysoká až 60 cm. Její velké, miskovité květy jsou bílé, zelené, purpurové nebo karmínově...
 

Prvním krokem je nutné, abyste vodním vysavačem posbírali všechny nečistoty, které nemají ve vodě opravdu co dělat. Pozornost věnujte i stěnám bazénu, ty je třeba rovněž řádně očistit speciálním přípravkem. Teprve po té přichází na řadu spuštění filtrace, před tím však zkontrolujte její stav, zda není potřeba filtrační písek vyměnit, nebo doplnit. Pokud hladina vody nedosahuje ke skimmeru, dopusťte ji a po té zapněte filtraci, ta by měla být v permanenci nejlépe celý den. Po té proveďte chemickou analýzu stavu vody.

Mějte přehled!

Péči o bazén neberte na lehkou váhu a přistupujte k tomuto úkolu zodpovědně. Veďte si evidenci, co je nutné kdy udělat, po té se můžete spolehnout na to, že na nic podstatného nezapomenete. Navíc, když si kontrolu pečlivě rozplánujete, už nikdy nebudete muset vodu v bazénu vyměňovat, což vám ušetří nejenom čas, ale v neposlední řadě i finance. Kubík za vodu se neustále zdražuje a bazénová chemie také není zadarmo.

Pozor na příliš vyhřátou vodu aneb solární výhřev může bazénu uškodit

V případě, že panují vysoké teploty, rozhodně zapomeňte na solární výhřev. Voda by vás po té vůbec neosvěžila a navíc znásobíte riziko vzniku řas a jiných kalů, kterým teplá voda nahrává do noty. 
Jak na kal v bazénu? Pomůže vločkovač!

Ten, kdo má doma bazén už nějaký ten pátek, moc dobře ví, že kal se objevuje z důvodu toho, že je voda zbytečně bohatá na minerály. Je nutné, jejich výskyt snížit, ale také povolat do služby chemický přípravek tzv. vločkovač. Ten nečistoty promění na vločky a ty bez problémů spolyká vodní vysavač.

 

 

Když vám chlór nedělá dobře

Mají vaše děti, nebo přímo vy alergii na chlór? Vsaďte na bazénovou chemii s obsahem peroxidu. Ta si bez potíží poradí s nežádoucími látkami a vy se můžete s celou rodinu cachtat bez toho, aniž byste si koledovali o ekzém.

Nevhodné pH vody vám může pomalu a jistě zničit bazén


Měřit vlastnosti vody bychom měli pravidelně, a to alespoň jednou do týdne, v opačném případě může hrozit koroze, vyblednutí bazénu a výsledkem toho všeho je fakt, že znečištěná voda dráždí lidskou pokožku.

Lenka Zelnitiusová
Foto: pinterest.com


Doporučujeme

Sezóna zahradních krbů nekončí!

Sezóna zahradních krbů nekončí!

Zahradní krby jsou nevyčerpatelné téma. Na jaře, v létě, na podzim, dokonce i v zimě si u venkovního krbu užijete pohodu a vychutnáte nepopsatelné kouzlo praskajícího ohně pod širým nebem. Již dávno neplatí, že zahradní krb...

Související články

Komentáře ke článku

30. 03. 2018 Reagovat
Honza: My si s celou rodinkou, případně i s návštěvami moc užíváme koupání a blbnutí v našem novém bazénu od https://www.albixon.cz/ , který jsme si nechali postavit vloni na jaře :-) Osobně jsem si myslel, že to děti třeba po nějaké době omrzí, ale to jsem se opravdu mýlil.. :-D

Vložit komentář
Nejste přihlášen/a, proto opište kód, který vidíte na obrázku níže. Přihlaste se zde.
captcha