Bazén – třešnička na dortu dokonalého léta

Bazén – třešnička na dortu dokonalého léta

Bazény, vydáno 06. 03. 2010

Přemýšlíte, co vám ještě na zahradě chybí, aby bylo léto úplně ideální? Příjemné posezení s grilem, vzrostlé stromy s ovocem i záhonky okrasných květin už máte? A co takhle bazén? Není třeba hned kopat díru do země a rozvrtat si tak půlku zahrádky, stačí koupit kvalitu, která přijede a sedne si na trávník vedle vás. A pokud se omrzí? Tak ji zase odvezete! Jinými slovy: bazén je třešnička na dortu dokonalého léta.

Rostlina dne

Šeřík

Šeřík

Dnes se ve světě pěstuje až kolem 800 kultivarů. Patří mezi ně jak odrůdy plnokvěté, tak ty s jednoduchými květy. Vůni...

Předně se rozkoukejte po svém pozemku a položte si otázku, kam by se bazén dal postavit, pokud na něj vůbec najdete vhodné místo.

Nezapomeňte, že bazén, pokud nechcete kupovat nafukovací brouzdaliště pro děti, se automaticky stane dominantou zahrady. Nejlepší je vzít na místo odborníka a probrat svůj záměr přímo s ním.

Slunečné místo v závětří

Obecně platí, že nejvhodnější je místo na slunci, které není nijak zvlášť vystaveno větru. Zároveň je dobré myslet na vhodnou přístupnost z domu, abychom v plavkách nemuseli složitě obcházet celou zahradu. Zároveň je také třeba počítat s tím, že to, že bazén přivezeme na zahradu, napustíme vodou a občas se v něm vyrácháme, nestačí. Je třeba se o bazén i sem tam starat.

Bazén a foliová jednoduchost


Pokud chcete opravdu něco jednoduchého, pořiďte si samonosný foliový bazén. Jedná se o nejlevnější variantu, ceny kvalitnějších typů se pohybují maximálně kolem deseti tisíc korun. Je jednoduchý na údržbu i přepravu, můžete ho postavit, kam chcete, a jednoduše převézt například na chalupu nebo ke známým.

Velká fotogalerie - přemýšlíte o  bazénu? Inspirujte se
bazény inspirace fotogalerie


Potřebujete jen vhodnou rovnou travnatou plochu. Pozor ale na ostré předměty nebo psí zuby. Ty dokáží udělat během chvilky bazén z celé zahrady.

Bazény a montovaná varianta

Chcete-li do bazénu investovat více, ale stále nechcete kutat do země, zaměřte se na montované bazény. Počítejte s tím, že jejich montáž zabere více času, i na výběru místa si dejte záležet. V bazénu je často několik tun vody, které působí na podloží obrovským tlakem. Není proto vhodná nezpevněná půda, která by mohla pod bazénem jednoduše ujet.

Pokud na zahradě marně hledáte rovinku, nebojte se bazén částečně zapustit. Vypadá to velice efektně. Nezapomeňte ale, že jeho odstranění či stěhování bude náročnější, a spíše s ním v tomto případě vůbec nepočítejte.

Bazén, nezbytná údržba

I když nadzemní bazény vypadají jednoduše a na první pohled vůbec nepůsobí, že by potřebovaly údržbu, není tomu tak. Pořiďte si alespoň jednoduchý filtr, který z bazénu vyžene mikroorganismy a ponechá vodu stále čistou a příjemnou na osvěžení.

Zároveň není od věci ani zakrytí bazénu ve chvíli, kdy jedete na delší dobu pryč. A nezapomeňte ani na schůdky, kterými se do bazénu poleze určitě lépe než pádem přes okraj.

Další inspirace ve článku TŘETÍ DÍL O BAZÉNECH: sečteno a podtrženo: všechna pro a proti

Martina Tlachová
Foto: Maison Joliet Curie, Marimex, Zahradní bazény, Kubišta sport


Doporučujeme

Sezóna zahradních krbů nekončí!

Sezóna zahradních krbů nekončí!

Zahradní krby jsou nevyčerpatelné téma. Na jaře, v létě, na podzim, dokonce i v zimě si u venkovního krbu užijete pohodu a vychutnáte nepopsatelné kouzlo praskajícího ohně pod širým nebem. Již dávno neplatí, že zahradní krb...

Související články

Komentáře ke článku

30. 05. 2018 Reagovat
Luděk: To máte tedy skutečně pravdu, protože jestli se kvůli něčemu těším na léto, tak je to rozhodně koupání v našem novém zahradním krytém bazénu od https://www.albixon.cz/ :-) Musím říci, že od té doby, co ho máme na zahrádce, se už od ledna vyloženě nemůžu dočkat, až bude teplo a já se budu moct koupat :-)

Vložit komentář
Nejste přihlášen/a, proto opište kód, který vidíte na obrázku níže. Přihlaste se zde.
captcha