Jak si vybrat ten správný bazén?

Jak si vybrat ten správný bazén?

Bazény, vydáno 14. 03. 2017

Není pochyb o tom, že mít na zahradě vlastní bazén znamená hodiny a hodiny letní zábavy, skvělé osvěžení v horkém počasí a leckdy i závist sousedů. Podle čeho však vybírat bazén? Přinášíme tipy, jak na to.

Rostlina dne

Rozchodník

Rozchodník

Tato sukulentní rostlina se výborně hodí do skalek. Existuje na 400 druhů rozchodníků. Jejich dužnaté listy mohou být buď...

Jenomže – pořídit si bazén není jako koupit si nafukovací lehátko. Chce to důkladné plánování (a nejen to finanční). Níže vám přinášíme několik tipů, nad čím byste se měli zamyslet a jaké faktory vzít před koupí bazénu do úvahy. Věříme, že pak nebudete své investice do bazénu litovat, ale že vám naopak přinese samou radost.

Nadzemní nebo zapuštěný?

To je jedno ze základních rozhodnutí, které byste měli na cestě k vlastnímu bazénu učinit. Berte v potaz, že nadzemní bazény jsou sice mnohem levnější, ale jejich životnost není dlouhá a většinou nevytvářejí dobrý estetický dojem.

U zapuštěného bazénu počítejte s vyšší investicí, která se vám vrátí v podobě dlouhé životnosti a dobrého estetického dojmu. Vybírat navíc můžete i z několika různých materiálů, jako je laminát a sklolaminát, keramika, případně hi-tech materiály jako Albistone.

Bazén na tom správném místě

Pokud jste již ke koupi bazénu rozhodnuti, měli byste pečlivě vybrat jeho budoucí umístění. Předně se ujistěte, že je od domu k bazénu zajištěn pohodlný a bezproblémový přístup. Pakliže máte v plánu vybudovat zapuštěný bazén, musíte vybrat takové místo, o němž bezpečně víte, že tudy nevedou žádné elektrické či telefonní kabely, ani vodovodní nebo jiné potrubí.

Pokud do budoucna plánujete vybavit bazén třeba skákacím prknem nebo skluzavkou, umístěte bazén tak, aby na všechny tyto budoucí doplňky zůstal adekvátní volný prostor.

Počítejte také s nějakým prostorem ke skladování vybavení na údržbu bazénu. Pokud tedy již nemáte na zahradě kolnu, bude se vám pro tyto účely hodit menší přístřešek.

Myslete také na to, aby na váš bazén mohlo svítit slunce, které pomůže udržet příjemnou teplotu vody. Pokud chcete i přesto váš bazén umístit do stínu stromů, pečlivě zvažte, zda nemohou v pylové sezóně váš bazén znečistit. 


Komerční prezentace


Doporučujeme

Sezóna zahradních krbů nekončí!

Sezóna zahradních krbů nekončí!

Zahradní krby jsou nevyčerpatelné téma. Na jaře, v létě, na podzim, dokonce i v zimě si u venkovního krbu užijete pohodu a vychutnáte nepopsatelné kouzlo praskajícího ohně pod širým nebem. Již dávno neplatí, že zahradní krb...

Komentáře ke článku

15. 03. 2017 Reagovat
Veronika: Máme přelivový bazén http://www.albixon.cz/bazeny/prelivove/ od odborníka na bazény a jsme spokojeni.

Vložit komentář
Nejste přihlášen/a, proto opište kód, který vidíte na obrázku níže. Přihlaste se zde.
captcha