Vyzkoušejte čištění bazénu bez chlóru

Vyzkoušejte čištění bazénu bez chlóru

Bazény, vydáno 21. 08. 2014

Fyzikálně-chemické a mikrobiální ukazatele kvality vody používané v bazénech musí splňovat různé požadavky. Pro ovlivnění kvality vody a její zlepšení se nejčastěji využívá chlór. Chlórování bazénové vody však může mít za následek podráždění pokožky, sliznic, očí a dalších částí těla koupajících se osob. Z vody se navíc uvolňují nepříjemné pachové látky, které znepříjemňují pobyt v bazénu či ve vířivce a s tím spojenou relaxaci. Tomu je však možné účinně zabránit, a to používáním bezchlórové bazénové chemie.

Rostlina dne

Šeřík

Šeřík

Dnes se ve světě pěstuje až kolem 800 kultivarů. Patří mezi ně jak odrůdy plnokvěté, tak ty s jednoduchými květy. Vůni...


GUAa produkty – revoluce v dezinfekci

Při využívání jedinečné technologie představující doslova revoluci v dezinfekci - produktů GUAa si buďte jisti, že tato vysoce účinná dezinfekce zabrání jak vzniku škodlivých produktových reakcí, tak zvýší pohodu při užívání bazénu či vířivky a navíc zaručí maximální antibakteriální zabezpečení využívané vody. To znamená koupání bez obav. Pro citlivé osoby a alergiky, tak i pro děti a jejich rodiče je to skvělá zpráva.

Není zapotřebí dalších aktivačních činidel

Použijete-li GUAa, není již zapotřebí žádných dalších aktivačních činidel. Voda do bazénů a vířivek ošetřená tímto inovativním přípravkem nepoškodí ani vaši pokožku, ani žádný z materiálů, které s tímto typem bazénové chemie přijdou do styku. Rovněž není třeba se obávat ani negativního vlivu na stálobarevnost materiálů, které s těmito přípravky přijdou do styku. Zároveň se jedná o nekorozivní materiál.

Další výhody bezchlorového čištění

Další výhodou GUAa je to, že velmi účinně brání rozvoji řas v bazénech a bazénové vodě. To pro uživatele znamená, že při případném výskytu nemusí vodu v bazénu přechlórovávat, aby se řas zbavili. Při přechlórování bazénů nesmějí být tato zařízení využívána ke koupání. Tyto nepříjemnosti při používání bezchlórové bazénové chemie GUAa rozhodně majitele bazénů nečekají. Sluneční světlo a teplá voda, případně voda dešťová, jako jedny ze základních příčin vzniku řas, nebudou v tomto případě problémem, budete-li používat chemii bez chlóru.

Použijte oblíbenou vůni

Máte-li vířivou vanu a jediné, co vás při koupeli v ní obtěžuje, je nepříjemný zápach chlóru, který vám brání využívat vaši vířivou intenzivněji a častěji? Řešení tohoto problému je velmi snadné, použijte bezchlórovu chemii pro vířivé vany s přidanou vůní. Jejím používáním zároveň myslíte i na prevenci výskytu případných bakterií či virů ve vodě. Prevence je vždy mnohem jednodušší a ekonomicky výhodnější, než následné odstraňování vzniklých potíží. Navíc do všech typů vířivých van můžete použít pro lepší komfort a příjemný pocit z relaxace různé druhy vonných esencí podle toho, jakou vůni upřednostňujete.

Všestranné použití

Bezchlórová chemie je vhodná jak k využití v bazénech a vířivkách, lze ji též použít v případě zahradních jezírek. Spektrum využití chemie bez chlóru je opravdu široké. Pamatujte, že správnou volbou vhodné bazénové chemie si můžete intenzivněji užívat relaxace a pohody jak v bazénech, tak ve vířivkách.

Text: Zuzana Bohdalová
Foto: countryliving.com


Doporučujeme

Sezóna zahradních krbů nekončí!

Sezóna zahradních krbů nekončí!

Zahradní krby jsou nevyčerpatelné téma. Na jaře, v létě, na podzim, dokonce i v zimě si u venkovního krbu užijete pohodu a vychutnáte nepopsatelné kouzlo praskajícího ohně pod širým nebem. Již dávno neplatí, že zahradní krb...

Související články

Komentáře ke článku

09. 07. 2018 Reagovat
Milan: Zajímavý článek, my už sice v našem venkovním bazénu čistíme bez chemie pomocí pískové filtrace od: https://www.albixon.cz/bazenove-prislusenstvi/filtrace/ , ale rozhodně se rádi přiučíme :-) Je to fajn věc, když se nemusíte po koupání v bazénu sprchovat od toho nepříjemného chloru ;-)
24. 01. 2017 Reagovat
Pavel Čermák: Bezchlórová bazénová chemie GUAa je určena všem, kteří hledají alternativu chlóru. Přípravky GUAa dlouhodobě a s maximální účinností likvidují viry, plísně a bakterie, zabraňují množení mikroorganismů. Jsme s touto desinfekcí velmi spokojení. Mrkněte na www.guaa.cz
13. 12. 2016 Reagovat
Terka: mrkněte na guaa.cz, maj tam řadu přípravků na číštění šetrných k životnímu prostředí
13. 12. 2016 Reagovat
Karolína: mám se značkou GUAa jen dobré zkušenosti. Voda ošetřená přípravky GUAa není cítit po chlóru, nedráždí oči, kůži ani sliznice. Je vhodná pro alergiky, astmatiky a ekzematiky.

Vložit komentář
Nejste přihlášen/a, proto opište kód, který vidíte na obrázku níže. Přihlaste se zde.
captcha