Zastřešte si váš zahradní bazén

Zastřešte si váš zahradní bazén

Bazény, vydáno 26. 05. 2011

Každý, kdo má na zahradě bazén nám dá jistě za pravdu, že koupací sezóna není nikterak dlouhá, aby si hrdí majitelé chloubu své zahrady dostatečně užili. To se dá vyřešit snadno, pomocí moderního zastřešení.

Rostlina dne

Pařížská kopretina

Pařížská kopretina

Květy Pařížské kopretiny jsou obvykle bílé, žluté nebo růžové a na rostlinách objevují od června do září. Typické jsou...

K čemu je tedy takové zastřešení bazénu dobré?
Kromě toho, že tedy prodlužuje koupací sezónu, poskytuje vašemu bazénu také ochranu před znečištěním. S úplným zastřešením bazénu se nemusíte bát nepříjemného překvapení v podobě utopených hlodavců, spadaných listů ani jiných biologických nečistot. Ty totiž výrazně snižují kvalitu a čistotu vody ve vašem bazénu.

Zastřešení zahradní vodní plochy má mimo jiné také bezpečnostní účely. Zabrání nebezpečným pádům malých dětí, stejně jako vašich domácích mazlíčků.

Dále patří k výhodám zastřešení bazénu jeho nesporné ekonomické výhody. Snižuje na minimum veškeré náklady na samotný provoz bazénu - to znamená, že klesnou výdaje za různé přípravky na čištění i pro kultivaci nejbližšího okolí bazénu, stejně jako za nadměrnou filtraci vody.

Zastřešte si váš zahradní bazén

Pokud máte rádi v bazénu teplejší vodu, pak je i pro vás zastřešení bazénu tím pravým řešením. Obzvláště v teplých, letních dnech na zastřešený bazén působí tzv. skleníkový efekt díky kterému je zajišťován kompletní ohřev vody na stabilní teplotu.

Velká fotogalerie - přemýšlíte o  bazénu? Inspirujte se
bazény inspirace fotogalerie

A u teploty vody ještě chvíli zůstaneme. Koncem léta, kdy už se začíná trochu ochlazovat, zaznamená nejeden majitel venkovního bazénu tepelné ztráty z hlediska neustálého ohřívání vody. I tyto tepelné ztráty, které se za normálních okolností projeví na stavu vaší peněženky, dokáže správné zastřešení bazénu regulovat.

Zastřešte si váš zahradní bazén

Typy bazénového zastřešení
Bazénové kryty se v podstatě dělí na pevné a takzvaně mobilní. Pevné konstrukce obvykle bývají masivnější, obvykle ze dřeva či kovu v kombinaci se skleněnými deskami. Mobilní, neboli kompaktní zastřešení je praktické obzvláště pro majitele menších bazénů. Dá se pohodlně složit, například v zimním období, kdy bazén neplánujete využívat vůbec. 

Zastřešte si váš zahradní bazén

Samotné krycí plochy, vyjma plastických konstrukcí však seženete ve vícero provedeních. Velmi populární jsou například také posuvné kryty. Ty můžete díky kolejovým drážkám odsunout v případě že chcete, aby do vody pražilo horké letní slunce a když se zatáhne, můžete krycí plochu zase zpátky posunout tak, aby zastřešovala bazén (z části nebo úplně).

Zastřešte si váš zahradní bazén

Takzvané lamelové překrytí zahradní vodní hladiny velmi elegantním řešením a stále více majitelů bazénů má zájem právě o tento druh. Barvu překrytí lze volit v základních barvách - bílá, světle modrá, tmavě modrá, čirá a některých pastelových barvách.

Zastřešte si váš zahradní bazén

Text: Lucie Sýkorová
Foto: havuzustkapama.com, poolpatioenclosures.net, lightningaluminuminc.com, aspectspools.co.uk, ipc-news.com, azenclosuresandsunrooms.blogspot.com, remco.com.au, kdservicegroup.com havuzustkapama.com, poolandspaenclosuresusa.com


Doporučujeme

Sezóna zahradních krbů nekončí!

Sezóna zahradních krbů nekončí!

Zahradní krby jsou nevyčerpatelné téma. Na jaře, v létě, na podzim, dokonce i v zimě si u venkovního krbu užijete pohodu a vychutnáte nepopsatelné kouzlo praskajícího ohně pod širým nebem. Již dávno neplatí, že zahradní krb...

Související články

Komentáře ke článku

Tento článek ještě nikdo nekomentoval. Buďte první.

Vložit komentář
Nejste přihlášen/a, proto opište kód, který vidíte na obrázku níže. Přihlaste se zde.
captcha