Bromélie

bromelie-1100x618.jpg Zdroj: shutterstock.com

Většina bromélií jsou pralesní epifity, podobně jako orchideje. Rostliny mají zbarvené listeny, bubnovité hůlky, košťátka na silných barevných stoncích nebo květy ve tvaru kopí a meče. Listeny jsou zpravidla zářivě červené, žluté, oranžové nebo růžové a na rostlině vytrvávají několik měsíců.

Botanický název Bromelia
Kategorie Exotické rostliny
Čeleď Broméliovité
Pěstování Ve své domovine rostou bromélie uchycené na stromech a vláhu přijímají vzdušnými kořeny. Jako pokojovky se ale bez potíží dají pěstovat v květináči, jen potřebují provzdušněnou zeminu s dostatkem dřevitého materiálu. Při sázení odnoží můžete namíchat listový humus s perlitem a rozdrcenou kůrou nebo si koupit substrát na orchideje. Stačí jim rozptýlené světlo i daleko od okna. Choulostivé jsou ovšem na teplo, potřebují stálou teplotu dvacet a více stupňů. Vláhu přijímají specifickým způsobem. Zálivka k mělkým a řídkým kořenům by jim spíš uškodila, pravděpodobně by rychle uhnily. Zalévat potřebují do středu listové růžice, pokud voda steče do podmisky, vylijte ji, rostlině by vadila. Zalévat a rosit je potřeba pravidelně každé dva dny menším množství odstáté vody. Hnojit stačí nepatrně asi jednou za měsíc.
Zajímavosti Rostliny byly pojmenovány po švédském botanikovi Olafu Bromeliovi. Pocházejí z tropické Ameriky.
Zdroj http://www.magazinzahrada.cz/rostliny/dekorativni-kvety-bromelii-prozari-vas-domov.html
4.4.2012 4:00
Více o tématu: Broméliovité

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa zahradničení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním Vaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@magazinzahrada.cz

TOPlist