Chcete mít krásně upravený trávník?

Krásně upravený trávník je chloubou každého zahrádkáře. Zároveň však vyžaduje pravidelnou péči, věnujte proto zvýšenou pozornost výběru správného náčiní na jeho úpravy, abyste dosáhli perfektních výsledků rychle a jednoduše.
shutterstock_1094882381-1100x618.jpgCelá galerie 4 Zdroj: shutterstock.com

Hlavním měřítkem při výběru sekačky by měla být velikost sekané plochy. Platí jednoduchá úměrnost: čím větší trávník, tím širší záběr sekání. V úvahu musíte vzít také systém sekání, který závisí na frekvenci sekání a typu trávníku. Pokud sekáte trávník často, abyste dosáhli perfektních výsledků, je pro vás ideální mulčování. Jedná se o sekání,  při kterém je tráva posekána na drobné částečky, které jsou ponechány na trávníku a působí jako hnojivo. Pokud neradi hrabete, rozhodně si pořiďte sekačku se sběrným košem. Její výhodou je úspora času a okamžitě upravený vzhled trávníku.

Sekačka Husqvarna LC 348V nabízí oba zmiňované systémy sekání, můžete si tak vybrat přesně podle vaší aktuální potřeby. Žací kotouč je navržen tak, aby při rotaci vytvořil vzestupný proud vzduchu. Ten zvedá trávu, aby bylo umožněno její rovnoměrné sekání. Funkce AutoWalk™ umožňuje rychlost regulovat jednoduše a pohodlně pouze jednou rukou. Bezpečnost při sekání zajišťuje bezpečnostní rukojeť, která okamžitě zastaví žací nůž a motor, jestliže obsluha stroje uvolní sevření ovládací rukojeti.

Doporučená maloobchodní cena sekačky Husqvarna LC 348V je 14 990 Kč včetně DPH.

Při péči o opravdu rozsáhlé pozemky se vám jistě bude hodit zahradní traktor, který můžete díky rozsáhlému příslušenství používat po celý rok. Novinkou tohoto roku je traktor Husqvarna TC 130 s hydrostatickou převodovkou a motorem Briggs & Stratton s plně tlakovým mazáním, který se snadno startuje pomocí funkce automatického sytiče. Traktor se velmi dobře ovládá a uživateli umožňuje díky ergonomickým prvkům velmi pohodlnou práci. Péče o zahradu se tak stane díky tomuto stroji radostí.

Doporučená maloobchodní cena traktoru Husqvarna TC 130 je 53 990 Kč včetně DPH.

Řešení však existuje i pro ty, které představa každotýdenního opečovávání trávníku ničí. Pro ně je ideálním pomocníkem robotická sekačka, která trávník upraví profesionálně a zcela sama. Pracuje navíc v jakýchkoliv povětrnostních podmínkách a může sekat klidně i v noci. Husqvarna Automower® 330X je robotickou sekačkou, která je navíc vybavena GPS systémem. Díky němu si vytváří mapu zahrady, včetně umístění ohraničujících a naváděcích vodičů. Sekačka následně umí rozpoznat, které části zahrady již sekala, a podle toho upravuje svůj pohyb při sečení. Je vhodná pro travnaté plochy s rozlohou do 3200 m² a sklonem do 45 %. Vylepšený design, mechanická robustnost, elektrické nastavení výšky sečení, časovač dle počasí a automatické přizpůsobení průjezdu úzkými částmi zahrady, dělají z tohoto modelu perfektního pomocníka. Aby byl trávník co nejhezčí, Automower® se po něm pohybuje v nepravidelných vzorech, odřezky trávy navíc nechává ležet na trávníku jako přírodní hnojivo. Proti krádeži je chráněn alarmem a osobním PIN kódem.

 

Doporučená maloobchodní cena sekačky Husqvarna Automower® 330X je 79 490 Kč včetně DPH.

Všechny produkty jsou k dostání v síti autorizovaných prodejců Husqvarna.
www.husqvarna.cz

Komerční prezentace

15.4.2015 9:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa zahradničení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním Vaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@magazinzahrada.cz

TOPlist