Chystáme zahradní party: 5 věcí, na které byste neměli zapomenout

Zahradní party k létu prostě patří, ale jejich organizace může být pořádně složitá. Vrásky na čele vám přidělají především události s velkým počtem hostů. Pokud jim chcete dopřát nezapomenutelný zážitek a opravdový komfort, připravte se na to, že se při plánování pořádně zapotíte.

Na co byste neměli zapomenout? Přinášíme vám pět nejdůležitějších tipů!

1. Zvolte vhodné místo a výzdobu

Na úplném začátku si vyberte vhodné místo. V potaz berte počet hostů, plánované aktivity, čas konání a také předpověď počasí. Pokud se rozhodnete událost pořádat během letních dní, myslete na správné umístění posezení či party stanu – v ideálním případě by neměly stát na parném slunci, ale ani v plném stínu.

Kromě toho dopředu promyslete, zda se bude party konat odpoledne nebo až na večer. V každém případě si dejte pozor na poletující hmyz, a to zejména komáry, kteří se rojí ve večerních hodinách. Vyhněte se vlhkým částem zahrady i okolí bazénů, kde se pohybují nejvíce. Pozornost věnujte též výzdobě, která by měla odpovídat tématu dané oslavy. V každém případě se řiďte pravidlem, že méně je někdy více.

2. Připravte zahradní nábytek

Myslete také na pohodlí vašich hostů, které jim zajistí kvalitní zahradní nábytek. Vytvořte si seznam osob, které mají na vaši oslavu dorazit, a připravte pro ně dostatek míst k sezení. Zvolit můžete nejen klasické židle, ale i lavice nebo zahradní pohovky. Pokud si chcete ušetřit čas i práci, můžete využít potahy na židle, s nimiž z obyčejných židlí hravě vytvoříte pohodlné a elegantní místo k sezení.

Vybírat můžete z různých barev potahů, které jsou navíc elastické. Jednoduše je tak natáhnete na různé druhy židlí – pořídit je ale můžete i pro stoly či lavice. Nejsou jen estetické, ale plní i praktickou funkci, tedy chrání nábytek před poškozením a opotřebením. Samotná údržba je velmi jednoduchá, potahy můžete jednoduše vyprat a nechat uschnout.

3. Zajistěte občerstvení a nápoje

Jedním z důležitých kroků je také příprava občerstvení. V první řadě zhodnoťte, jaká bude podstata samotné události. Pokud se jedná o narozeninovou oslavu, určitě se neobejdete bez dortu. Klasické občerstvení v podobě chlebíčků můžete nahradit pořádnou grilovačkou nebo švédským stolem – i zde se řiďte počtem pozvaných hostů.

Dopředu se informujte o tom, zda někdo netrpí nějakou alergií či potravinovou intolerancí. Najmout si můžete i profesionální firmu pro přípravu občerstvení, ale nezapomeňte tak učinit s dostatečným předstihem. Důležitý je i výběr vhodných nápojů, a to jak těch alkoholických, tak i nealkoholických.

4. Postarejte se o hudební doprovod

Žádná zahradní party se neobejde bez hudebního doprovodu. K tomu budete potřebovat především kvalitní aparaturu, jejíž příprava nemusí být tak složitá, jak by se mohlo na první pohled zdát. Na menší oslavě si vystačíte s běžnými bluetooth reproduktory, které pořídíte za pár tisíc korun. Pro větší party a oslavy s velkým počtem hostů je lepší volit profesionální techniku, kterou si můžete zapůjčit u specializovaných firem.

5. Věnujte pozornost osvětlení

Většina oslav se protáhne do večerních hodin. V takovém případě se neobejdete bez pořádného osvětlení. Dostatek světla vám nabídnou zahradní reflektory, s nimiž osvětlíte velké plochy. Party stany či terasy lze osvětlit pomocí světelných řetězů, které vytvoří uvolněnou a zároveň romantickou atmosféru.

Během příprav nezapomeňte ani na přívod elektrického proudu. Pokud daná lokalita nedisponuje žádnou přípojkou a ani není možné využít prodlužovací kabely, není třeba zoufat. Dostatek energie vám poskytnou například nabíjecí stanice či benzínové generátory. Ty jsou běžně využívány na veletrzích, svatbách či velkých veřejných akcích.

1.6.2023 10:50| autor: Komerční prezentace

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa zahradničení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním Vaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@magazinzahrada.cz

TOPlist