Dekorace na zahradu – nápady pro vás

Květiny samotné jsou jedním z nejnádhernějších přírodních výtvorů. Cokoli zkrášlíme květinami, je nádherné už samo o sobě. Proměňte svou zahradu v úžasné místo k odpočinku díky dekoračním prvkům propojeným s květinovými záhony, svěží zelení trávníků anebo ozvláštněte okolí domu.
zahradni-dekorace_shutterstock_148356686-1100x618.jpgCelá galerie 22 Zdroj: shutterstock.com

Většina zahradních dekorací obvykle velmi úzce souvisí s květinami, někdy jsou to však samostatné dekorační prvky, které dodají vašemu záhonu tu správnou náladu a jiskru. Pokud se jedná o květinové dekorace, jsou umístěny do nejrůznějších okrasných nádob anebo věcí, které nám už doma dosloužily, my jsme je vyšperkovali, opatřili novým nátěrem a květiny do nich vložili.

Zahradní svět plný kvetoucích rostlin, dřevin a okouzlujících stromů je nádherný sám o sobě, někdy se však v zahradě najdou místa, u kterých cítíme, že nevypadají úplně perfektně, a tak by jim nezaškodilo ozvláštnění v podobě pěkného dekoračního prvku. Můžeme jím zakrýt místo holé, odkvetlé anebo příliš zastíněné, kde se nedaří růst žádné rostlině.

Dekorační prvky v zahradě vyniknou nejvíce, budou -li obklopeny méně nápadnými rostlinami.  Pokud však naopak chceme odvézt pozornost od květin, které už odkvetly anebo nejsou zrovna v nejlepší kondici, můžeme dané místo povznést právě tak, že pro něj zvolíme velmi výrazný dekorační prvek.

Věřte nebo ne, zajímavé dekorace na zahradě mohou vzniknout dokonce i ze starého nepojízdného Volkswagenu, z kovové konstrukce nevyužité postele, ze starého kola, vykotlaného pařezu, vyřazených kuchyňských konviček, holandských dřeváků, gumových holínek, mlýnského kola, nenošených riflí, prasklého sudu na víno, dřevěného dětského nábytku, vyřazeného dvoukoláku a mnoha dalších předmětů, které už zdánlivě nejsou k užitku.

Pokud nevěříte, podívejte se do naší obsáhlé fotogalerie nejen u tohoto článku, ale i u těch, které se zabývají obdobnou problematikou.

A jestliže potřebujete zabavit o prázdninách děti nějakou tvořivou činností, dejte jim šanci, ať projeví svůj výtvarný talent a namalují na oblázky, které jste nasbírali při koupáni u řeky, nějaké zajímavé motivy, například jahody nebo berušky. Inspirovat se mohou stejně tak jako vy na fotkách přiložených u článku. Ti zručnější z vás se mohou například pustit do výroby mozaikových koulí anebo dřevěných hříbků.

Text: Zuzana Bohdalová

12.8.2013 4:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa zahradničení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním Vaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@magazinzahrada.cz

TOPlist