Dekorace z hyacintů a modřenců přinesou jaro do vaší zahrady i k vám domů

Pro jarní dekorace a výzdobu jak zahrady, tak interiéru jsou hyacinty naprosto skvělou volbou. Zvláště- máte-li je doma, je zde jejich přítomnost naprosto osvěžující a úžasná. Nádherná vůně, krásné květy a pestré možnost kombinací s dalšími jarními cibulovinami, to je to pravé pro jarní dekorace.
modrenec-1100x618.jpgCelá galerie 10 Zdroj: shutterstock.com

Hyacintymodřence můžete pěstovat stejným způsobem ve speciálních sklenicích, kam je třeba ponořit do vody jen kořínky, aby cibule nezačaly zahnívat. Budou růst tedy i bez půdy, jen z vody, neboť jejich zásobními orgány živin jsou právě zmíněné cibule. V interiéru je však můžete pěstovat a aranžovat do nejrůznějších jiných vhodných nádob. Kouzelně vypadají modré hyacintymodřence ve vintage šálcích nebo v cibulákové polévkové míse, případně v čajové konvici, kterou jste vyřadili, můžete ale využít rostliny i tak, jak jste je zakoupili v plastových květináčcích a obalit je do pytloviny, i tak budou krásné.

Hyacinty a modřence jsou ideálními květinovými dekoracemi pro výzdobu stolů u příležitosti jarních oslav. Vytvořit je můžete za pomocí mísy plné této svěží jarní krásy. Jarní svěžest z takové kompozice přímo sálá. Barevnou, ale klidně i čirou skleněnou mísu naplňte vodou a naskládejte do ní květ vedle květu různobarevné hyacinty a doplňte je jejich jednotlivými listy. Někdy se hyacinty pěstované v květináčích pod tíhou rozevírajícího květu vyvracejí, a tohle je ideální příležitost, jak zužitkovat k dekoraci právě takové květy, které pevně nedrží vzpřímené.

Vyzkoušet můžete ale i podvodní aranžmá. Ve skle jsou řezané hyacinty doslova fascinující. Připravte si větší skleněnou nádobu a naplňte ji do poloviny vodou, pak do ní opatrně vkládejte květy řezaných hyacintů. Ty nakonec zatížíte v nádobce pěknými oblázky, aby se hyacinty ve vodě nevznášely a neplavaly.  Dolijete vodu opatrně na výšku 2 centimetry od okraje nádoby a okouzlující dekorace je hotová. Vodu v nádobě kompletně obnovujte každý den, aby vám hyacinty v ní vydržely co nejdéle hezké.

Modřence lze s hyacinty úspěšně kombinovat jak při výsadbě v zahradě, tak do květináčů anebo různých misek pro domácí dekorace. Krásně vypadá například keramická mísa osazená různými barvami hyacintů vystavená například na terase u domu nebo u vstupních dveří.

Jarní cibuloviny přinášejí na zahradu, ale i na balkony, terasy a do interiérů první záplavu barev, čímž svým pěstitelům zlepšují náladu a zahánějí chmury. Už proto je dobré takových jarních aranžmá mít ve své blízkosti co nejvíce, abychom si tu jarní krásu pořádně užili.

Text: Zuzana Bohdalová

31.3.2014 4:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa zahradničení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním Vaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@magazinzahrada.cz

TOPlist