Divoká zahrada – inspirace pro vás

V každodenním životě se většina z nás musí řídit nějakými pravidly. Občas je to neúnosné nebo i omezující. Možná jste si posteskli, že byste to chtěli změnit. Můžete. Na své zahradě. Vytvořte si divokou zahradu, kde neexistují žádná pravidla anebo jen ty, které určujete vy.
divoka-zahrada-1100x618.jpg Zdroj: shutterstock.com

Divoká zahrada, tím ale nemyslíme totálně neprůchozí džungli, je tvořená květy a rostlinami, kterým se nejlépe daří ve volné přírodě. Nemáte k dispozici tolik prostoru jako je na louce, tak se budete muset řídit i estetickým dojmem. Designéři tvořící divoké zahrady, využívají barevného efektu květů, které kontrastně skládají k sobě. Barevné elementy se neopakují ani netvoří pravidelné shluky. Jediné co se opakuje,  jsou různé druhy barevných trav, které vytvářejí dojem neupravenosti.

Jak vytvoříte divokou zahradu?

Pokud namítnete, že ji prostě necháte ať si roste, jak chce, máte částečně pravdu. Musíte ji však správně osadit, aby jste  neměli z domu výhled jen na hory plevele. Nejdříve si však musíte vytyčit místo a rozmyslet, zda proměníte celou zahradu na divokou, jen její část a nebo upravený prostor olemujete záhonem divoké zahrady. Právě kontrast upravené a posekané zahrady s nízkými keři, olemované záhony divoké zahrady je velmi efektní.

Máte-li vybrán prostor, teď váš čeká odstranění trávy, plevele a zbytků kořínků ze zeminy. Očištěnou část zahrady překryjeme netkanou tkaninou, abychom zabránili růstu plevele a obyčejné trávy.​

Pokud si přejete divokou zahradu ohraničit, použijte dřevěné trámy. Jestliže jste se rozhodli pro velký prostor, zasypte ho kvalitní zeminou. Máte- li koupená semínka květin v malých pytlíčcích, smíchejte je v nějaké nádobě s trochou písku, abyste docílili rovnoměrného efektu. Semínka poté poházejte po připravené zahradě a nohou zatlačte do zeminy. Na některá místa dosaďte semínka okrasných trav.

Divoká zahrada vynikne i na malém prostoru, ale musíte ji ohraničit. Přinese kus přírody až pod vaše okna.

Sabrina Harisová

16.9.2010 4:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa zahradničení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním Vaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@magazinzahrada.cz

TOPlist