Dřevěné kompostéry zahradám sluší

Kompost je vlastně velký odpadkový bio koš. Pokud nechceme, aby hyzdil naši zahradu, ale naopak se stal její přirozenou součástí, měli bychom zvolit stylový kompostér. Dřevěné kompostéry dobře plní svou funkci a svým vzhledem zapadnou do každé zahrady.

Kompost bez kompostéru působí rušivě

Čerstvě posečená tráva, slupky od ovoce a zeleniny, piliny, popel, větve, to všechno je sice přírodní odpad, když se ale ledabyle povaluje na hromadě, vypadá stejně ošklivě jako jakákoli jiná skládka. Kompost sice patří do rohu užitkové zahrady, nikoli do její okrasné a reprezentativní části, přesto si zaslouží přinejmenším obyčejný prkenný ohradník. Vždyť toto místo je přeci zásobárnou živin pro všechny zahradní rostliny. Nehledě na to, že pokud jste majiteli malé zahrady, tak máte tuto nevzhlednou hromadu stále na očích. Kompost bez kompostéru působí velmi rušivě. A pokud máte na svém pozemku takových amatérských kompostů více, pak celá zahrada působí neupraveným dojmem. Kompostér přesně stanoví hranice mezi biologickým odpadem a zbylou částí zahrady.

Dřevěné kompostéry jsou nejoblíbenější

Pokud se rozhodnete, že si na zahradu pořídíte kompostér , můžete si vybrat plastový, kovový, anebo dřevěný. Náš tip: Dřevěné kompostéry jsou stylové a sluší každé zahradě. Kvalitní dřevěné kompostéry nabízí například www.vladeko.cz, a to hned v několika provedeních a cenových relacích. Majitelé chaloupky u lesa nebo zahradní chatky si vystačí s menším prkenným kompostérem. Prkenný kompostér z nahrubo řezaných impregnovaných prken lze snadno složit i rozložit. Podle množství kompostovaného odpadu můžete přidávat další patra. Velká nebo reprezentativní zahrada si žádá velkorysejší řešení. Velkoobjemový kompostér půlkulatý, který je vyrobený z hladce frézované kulatiny, představuje ideální řešení pro větší zahrady. Také u tohoto kompostéru oceníte snadnou a rychlou montáž i demontáž. Obojí zvládnete během několika minut. Snadná rozebíratelnost ulehčuje práci zejména při přehazování kompostu. Jestliže máte krásnou velkou zahradu, jistě se Vám bude líbit kompostér kulatý z hladce frézované tlakově impregnované kulatiny. Kompostér snadno složíte i rozložíte. Dle potřeby můžete postupně přidávat či odebírat kulatiny. Díky opravdu robustnímu provedení zaručuje kompostér dlouhou životnost a trvanlivost i při celoročním užívání. Prkenný, půlkulatý, anebo kulatý? Záleží jen na Vás, který si vyberete. Stylový dřevěný kompostér si můžete objednat na www.vladeko.cz.

Komerční článek

11.5.2011 12:35

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa zahradničení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním Vaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@magazinzahrada.cz

TOPlist