Dřín (Svída)

svida-bila-1100x618.jpg Zdroj: shutterstock.com

U nás je domácí jediný druh, dřín obecný neboli svída obecná (Cornus mas), importovaným druhům se ale dobře daří prakticky na celém území naší republiky kromě horských studených oblastí. Pro zahrádkáře mají dříny mnoho výhod. Jsou nenáročné na půdu i zálivku, v přírodě rostou na suchých písčitých a kamenitých stráních, takže i v zahradě jim stačí skromná půda, spíše vápenitá. Pro zahrádkáře mají dříny mnoho výhod. Jsou nenáročné na půdu i zálivku, v přírodě rostou na suchých písčitých a kamenitých stráních, takže i v zahradě jim stačí skromná půda, spíše vápenitá. Vybírat můžete z kultivarů s panašovanými listy, různou barvou květů a plody jedlými i nejedlými.

Botanický název Cornus
Kategorie Listnaté keře
Čeleď Dřínovité
Pěstování Rostlině se daří na slunci i v polostínu. Rostlina není náročná na půdu. Velkokvěté druhy však vyžadují půdu bez vápna. Snadno se množí dříny s barevnou kůrou a to na podzim řízkováním.
Zajímavosti Dříny jsou rozšířeny především v mírném pásu severní polokule, ve Střední Americe a v Africe. V evropské květeně jsou původní celkem 3 druhy: svída krvavá (Cornus sanguinea), dřín obecný (Cornus mas) a dřín švédský (Cornus suecica).
Zdroj http://www.magazinzahrada.cz/stromy-a-kere/drin-uz-brzy-vykvete.html
8.8.2012 4:00
Více o tématu: Dřínovité

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa zahradničení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním Vaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@magazinzahrada.cz

TOPlist