Plánujete zahradní krb?  Máme pro vás inspiraci!

Plánujete zahradní krb? Máme pro vás inspiraci!

Grily a krby, vydáno 11. 12. 2013

Grilování a posezení u krbu patří stále častěji k těm nejoblíbenějším zahradním činnostem. Posedět u krbu se však dá často až do nástupu podzimu, a tak ti z vás, kdo ještě krb na své zahradě nemají, možná právě teď přemýšlejí nad jeho přiřízením pro následující sezónu. A nejen pro ně máme inspiraci v podobě fotogalerie u dnešního článku, která přináší zajímavé typy na zahradní krby.

Rostlina dne

Magnólie (Šácholan)

Magnólie (Šácholan)

Magnólie (Šácholany) jsou opadavé nebo stálezelené keře či stromy. Dorůstají výšky od 2 m do 26 m. Pro magnólie jsou...

Chybí vám teplé letní noci, kdy bylo možné posedět venku celý večer?  Možná už přemýšlíte nad tím, jak si tato posezení na své zahradě prodloužit až do podzimu. Ideálním řešením je výstavba krbu na vaší terase či zahradě. Někdy se i podzimní dny zdají natolik příjemné, že máme chuť posedět venku s přáteli či rodinou co nejdéle. Večerní chlad nás však odradí. Krb na zahradě nám ale umožní prodloužit si venkovní sezónu o něco déle.

Krb na zahradě by se dal také označit jako hřejivé srdce domova předsunuté do venkovních prostor. Krby si také velmi často pořizujeme u svých chat a chalup uprostřed přírody, kde bychom měli zvažovat jejich umístění stejně pečlivě, jako u domu na terase.

Venkovní krby mají velký konstrukční potenciál. S jejich konstrukcí v blízkosti našeho obydlí se nám otevírají další možnosti pro rozšíření obytného prostoru do prostoru venkovního. Designéři a zahradní architekti se doslova předhánějí v navrhování stále modernějších prvků, vymýšlejí stále nové podoby ohnišť a krbů. A tak se tyto objekty stávají výraznými architektonickými a designovými exteriérovými prvky.

Při výběru místa pro zahradní krb dbáme na to, aby byl budoucí krb chráněn před větrem. Ochranu před ním mohou na zahradě poskytnout například hustě vysázené túje. Vítr totiž nepříznivě ovlivňuje hoření a sálání tepla. Právě z tohoto důvodu bývají zahradní krby umisťovány k vyšším ohradním kamenným, nebo cihelným zdem anebo jsou přímo přistaveny ke zdi objektu, a to v zahradní části anebo na terase. Nebezpečné mohou být i jiskry vznikající při spalování, a tak je zapotřebí neusazovat krb ani v přílišné blízkosti stromů, zvláště pak jehličnatých, které se snadno vznítí a hoří pak mnohem rychleji než stromy listnaté. Mimo dosah krbu se snažíme mít všechny věci, které by se potencionálně mohly stát příčinou požáru.

Nejpěknější grily a krby v přírodním prostředí budou ty vyrobené z přírodního kamene. Pokud chcete krb z cihel, musí to být cihly mrazuvzdorné nenasákavé. Velikost zahradního krbu přizpůsobte prostředí a požadavkům na předpokládané množství jídel, které na něm či spíše v něm plánujete připravovat. A při výběru typu se nechejte inspirovat v naší fotogalerii u článku.

Text: Zuzana Bohdalová
Foto: gardendesign.com, mostbeautifulgardens.com, uuldesign.com, totallawncareinc.com,  outdoorsunlimitedlandscaping.com, ugnisgyvenimui.lt, evdizayn.com, examiner, digsdigs.com, lavelis.info, 100casa.it, edenmakersblog.com, vizimac.com, dekorasyon.kadincasayfa.com, gnomeldm.com, topdreamer.com, timbertownaustin.com, niwadesignstudio.com, hgrm.sndimg.com, pastelpatterns.com, design-your-outdoor-fireplace.com, newknowledgebase.com, mediaty.com


Doporučujeme

Sezóna zahradních krbů nekončí!

Sezóna zahradních krbů nekončí!

Zahradní krby jsou nevyčerpatelné téma. Na jaře, v létě, na podzim, dokonce i v zimě si u venkovního krbu užijete pohodu a vychutnáte nepopsatelné kouzlo praskajícího ohně pod širým nebem. Již dávno neplatí, že zahradní krb...

Související články

Komentáře ke článku

24. 09. 2018 Reagovat
Tomáš: spš bych se orientoval zde www.zeleneudoli.cz
05. 07. 2018 Reagovat
Marek Roth: Neporadíte mi jestli si z této nabídky https://www.levnekrby.cz/stavebni-material/ vyberu všechno co potřebuji pro stavbu? Děkuji.

Vložit komentář
Nejste přihlášen/a, proto opište kód, který vidíte na obrázku níže. Přihlaste se zde.
captcha