shutterstock_708300100-352x198.jpg

Hmyz na zahradě – ne všichni okřídlení vám škodí!

Brouci

Zabíjíte a vyháníte malé „breberky“, co vám lezou po zahradě? Pavouci, včely, berušky, škvoři i jiná havěť ale můžou být naopak výbornými pomocníky! Stačí jen vědět, kterého brouka se vyplatí hýčkat a který si vaši pozornost skutečně nezaslouží.

Diskuze

3 komentáře

  Hedvika

  Tak s tímto určitě souhlasím. Nicméně některý hmyz dokáže být opravdu otravný. Zejména komáři. S těmi jsme si minulé léto užili. Měli jsme je doma prakticky pořád. Problém s nimi se nám ale nakonec podařilo vyřešit. Do každé místnosti jsme koupili takový ten lapač hmyzu, viz http://www.lapace-hmyzu.cz/ a to pomohlo.

  DonaLabuznikova

  Ano vím jak je některý hmyz přínosný. Já se snažím podporovat vše živé, takže jsem začala chovat například i čmeláky. Je to celkem jednoduché a přírodě tím pomůžete. Začínala jsem dle návodu z https://homezin.cz/media/jak-na-chov-cmelaku a už od začátku si mě chov čmeláků získal.

  Alena

  Hmyz je potřeba. Bez něj by nebylo nic. My máme na zahradě dokonce i čmelín, takže nám tu létá hodně čmeláků 🙂 . My si jich nevšímáme a oni si nevšímají nás, takže tu spolu spokojeně žijeme. Na oknech máme ale pro jistotu sítě proti hmyzu, které jsem objednala z Pramos https://www.pramos.cz/okna/doplnky/site-proti-hmyzu/ , aby se nám dovnitř nedostali čmeláci, mouchy, komáři, atd. 🙂 .

Zpět na článek

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa zahradničení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním Vaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@magazinzahrada.cz

TOPlist