Houpací síť nejen na zahradu

Moderní člověk se často inspiruje svou dávnou minulostí a mnohdy s nadšením shledává, že mnohé už bylo nejenom vymyšleno, ale že se to také s úspěchem používalo. To je případ houpacích sítí, které znali Indiáni a původní obyvatelé latinské Ameriky, stejně jako domorodci evropského středozemí či pastevci hluboko od nás směrem na východ.
houpaci-luzka-1100x618.jpg Zdroj: shutterstock.com

Houpací síť je nejen pohodlná, ale současně nabízí i to, na co dnešní člověk velmi slyší, tedy tzv. „zdravé“ ležení, spaní či odpočívání. Houpací síť (někdy také „hamaka“ ) je podlouhlý kus látky bez vnitřní konstrukce a se závěsy na obou nejvzdálenějších koncích. Člověk, který v natažené síti leží, tak váhu svého těla rozkládá rovnoměrně. Někdy je takové zavěšení trupu srovnáváno s uložením plodu v těle matky. V každém případě, houpací síť je již několik tisíc lety vymyšlená, funguje a stojí za to ji „objevit“.

Houpací síť nejen na zahradu: několik druhů

Při výběru houpací sítě hraje několik faktorů, z nichž nejdůležitější je váha. Každá síť snese jen omezené zatížení, které je uvedeno na přívalovém letáku. Existují sítě pro jednoho člověka, sítě partnerské, stejně jako tzv. rodinné, které snesou zátěž až 300 kg.

Dalším faktorem je způsob zavěšení. Buďto sít zavěsíte mezi dva stromy a nebo si k síti koupíte i rám, který můžete postavit na zahradu nebo doprostřed pokoje a teprve do něj pak síť zavěsíte.

V neposlední řadě je pak rozhodující materiál a barva. Nejčastěji se dělají sítě z vlny nebo jiných přírodních materiálů, méně často z umělých vláken.

V průměru stojí sítě kolem 2000Kč.

Další inspirace pro vaší zahradu nejen na téma Houpací síť nejen na zahradu ve článku Kytky do dětského pokoje? Jaké?

Red.

9.3.2010 12:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa zahradničení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním Vaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@magazinzahrada.cz

TOPlist