Houpací zahradní extravagance

Pohupování se vleže na zdravém vzduchu patří k nepříjemnějším a nejefektivnějším způsobům relaxace. Nejrůznější závěsná lůžka pronikají v poslední době do našich zahrad. Jejich mnohotvárné, kreativní a luxusní provedení je na hony vzdálené starým jednoduchým houpacím sítím.

Trendy směřují k odpočinku \“ve vzduchu\“. Mírně se pohupovat a relaxovat se velmi dobře dá v luxusních designovém odpočivném nábytku, který si bere jako předlohu hamak (nebo hamaku), tradiční závěsné lůžko ze síťoviny nebo plachtoviny. Domovem hamaku jsou země Jižní Ameriky a název pochází z jazyka obyvatel Haiti. Hamak znamená rybářskou síť. Dnes se u nás prodávají jak jednoduchá houpací lůžka pro cestovatele a trempy, tak také nákladné hamaky z různých materiálů. Objevují se kombinace siťoviny a ušlechtilého dřeva a také spojení odolných tkanin a nerez kovu.

​Natáhněte se na houpací lehátko

Variantou houpání ve vzduchu je pak houpání na zahradních houpacích křeslech a pohovkách. Novinkou jsou pohodlná zahradní houpací lehátka, zdravější alternativa houpacích křesel. Černé lehátko kombinované s kovem se stane zajímavým solitérem v každé zahradě.

​Kde hledat inspiraci i nakupovat

Závěsná lůžka se často prodávají přímo pod názvy hamak nebo hamaka. Rojashop.cz nabízí lůžko hamak za cenu 3000 korun. Různá závěsná lůžka naleznete také na adrese hamaka.eu. V zahradničí hledejte tyto produkty například pod názvem \“freestanding hammock\“. Náročné houpací pohovky a sítě naleznete u firmy Royalbotania. Vlajkovou lodí je například téměř \“vesmírné\“ tyrkysové lůžko Wave. Závěsnými lůžky se zabývají také návrháři: od designéra Oliviera Le Pensec pochází závěsné lůžko Kokkoon; prodává také Royal Botania. Designérsky zajímavá houpací závěsná o stojící houpací lůžka má v nabídce treemount.ch, zajímavou houpačku na dřevěném oblouku nabízí jagram-com.pl. Polstrovaný hamak na dřevěném podstavci jako od vánočního stromku pod názvem Avant prodává alexander-rose-france.com.

O dalším designovém nábytku čtěte v článku Zahradní nábytek, který sám stíní.

Alena Jansová

21.7.2010 1:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa zahradničení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním Vaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@magazinzahrada.cz

TOPlist