I zahrada si zaslouží vánoční atmosféru!

Zdobíte byt, dům, věšíte na okna žárovky a halíte svoje okolí do vánočního hávu? A nezapomněli jste na zahradu? Přestože je tam zima, vyjděte ven a vytvořte vánoční atmosféru i tam! Zahrada, která po celý rok slouží k relaxaci, ale v zimě se stává jen bílou pohádkou, si vaši pozornost i o svátcích zaslouží.
vanocni-truhliky.jpg Zdroj: shutterstock.com

Nemusíte hned běžet do obchodu a nakoupit blikající řetězy s myšlenkou, že čím víc barev a blikajících žárovek, tím lepší bude výsledný efekt. Naopak, nechte zahradu vyniknout v její přirozené kráse, kterou dekoracemi jen podtrhnete – nemusíte ji přímo zabíjet.

Vánoční zahrada – pozor na žárovky

Svíčky, které budete chtít venku instalovat, nemůžou být stejné jako ty, které máte doma. Takže pokud jste uvažovali o tom, že ze sklepa vytáhnete staré žárovky, raději je tam rovnou nechte. Ven je potřeba umístit žárovky, které vydrží extrémní teploty i nepříznivý vítr. A to samozřejmě neplatí jen o zahradě, ale i o balkonu nebo okenních parapetech – co je venku, to by mělo být odolné a hlavně i bezpečné.
Nekupujte řetěz, u kterého si nejste jistí výrobcem, a u kterého není napsáno, jestli je určen k vnitřnímu nebo venkovnímu použití. Pokud chcete, aby řetěz se žárovkami v zimě fungoval tak, jak má, sáhněte po kvalitě, která je odolná jak proti mrazu a větru, tak samozřejmě i proti vodě.

Vánoční zahrada plná truhlíků

Kromě světel si pohrajte i s výzdobou truhlíků nebo záhonků. Využijte barev přírody a zapíchejte do hlíny větvičky s šípky nebo jinými plody, můžete použít i tolik oblíbené a zároveň odolné jmelí. Zimní zahradu rozveselí a přitom nebudou působit nijak uměle. Zkuste použít i sušené květiny, které můžete pro delší trvanlivost, ale i lesk, nastříkat bezbarvým lakem.
Zkuste nazdobit stromky. Nemusíte vybírat jen smrček, na který navěšíte barevné blikající žárovky. Určitě jste si všimli i ověšených a nazdobených listnatých stromů. Nebojte se použít například obyčejné baňky, které sice v noci neuvidíte, ale přes den nadělají parády dostatek.

Martina Tlachová

15.12.2010 4:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa zahradničení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním Vaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@magazinzahrada.cz

TOPlist