Inspirace australskou flórou: navštivte zahrady v Melbourne

Melbourne je vyhlášené svou kávou, živou hudební scénou, fascinujícím streetartem a, možná trochu překvapivě, řeckou kuchyní. Je to hned po Aténách město s největším počtem Řeků na světě, a tak tu můžete australskou kulturu pozorovat zpoza talíře s řeckými specialitami.

Carlton Gardens, australská flora v UNESCO

Co ale mezi melbournskými zajímavostmi často pozornosti uniká, jsou zahrady. Carlton Gardens jsou oázou zeleně a klidu uprostřed městské džungle. Na severovýchodním okraji rušného a moderního Central Business Districtu tak najdete překvapivě historickou budovu, která je bránou do zahrad.

Komplex Carlton Gardens je nejen díky své téměř dvousetleté historii od roku 2004 na seznamu světového dědictví UNESCO, přesto ale stále uniká pozornosti mnoha návštěvníků Melbourne.

Pokud tedy i na dovolené rádi hledáte inspiraci pro svou zahradu, přidejte si tyto zahrady do itineráře. Nebo se přidejte k českému průvodci a malé skupině cestovatelů na zájezd do Austrálie s cestovní kanceláří Go2. Ať už zvolíte kteroukoliv variantu zájezdu, do Melbourne vedou cesty všech. Cestu po Austrálii si tak můžete užít bez starostí a zároveň podle vašich představ, se zkušeným průvodcem.

Nezapomeňte se pro samou krásu květin zastavit ve výstavní budově, která je nedílnou součástí zahrad. V roce 1880 ji otevřela Světová výstava a dodnes tato stavba inspirovaná několika ikonickými evropskými stavbami hostí různé melbournské události. Je také jednou z posledních velkých výstavních budov z 19. století, které ještě na světě můžete vidět.

Queen Victoria Market nadchne architekturou i delikatesami

Až vám z obdivování nádherně upravených zahrad vyhládne, nemusíte daleko. Stačí pár minut chůze po Victoria Street a přivítá vás směsice vůní a zvuků na Queen Victoria Market. Ten je nedílnou součástí melbournského dění už od roku 1878 nejen díky nabízeným delikatesám (najdete tu stánky prodejců a lahůdkářů s některými z nejlepších pochoutek ve městě, zejména olivy, sýr a uzené maso), ale také díky budově samotné. Impozantní, postavená ve viktoriánském stylu už téměř 150 let dohlíží na všechny transakce, které pod její střechou probíhají.

Piknik a barbecue, odpočinek po australsku

Celou plochu 26 hektarů, na kterých se Carlton Gardens rozkládají, nepoznají mnohdy ani ti, kteří v Melbourne žijí celý život, můžete dát šanci ale ještě některé z částí zahrad a lahůdky nakoupené na trhu si vzít s sebou zpátky. Ve slunečné dny trávníky lákají k posezení a piknikování nebo rozpálení grilu na pravé australské barbecue, a tak si při své druhé cestě do zahrad můžete ukrátit čas posedáváním a klábosením, stejně jako místní.

Až si užijete sluníčka a odpočinku, můžete se přesunout do některé z vyhlášených restaurací nebo barů, které jsou v Central Business Districtu téměř na každém kroku, než se na své cestě po Austrálii vydáte za dalším dobrodružstvím.

8.1.2020 11:51| autor: Komerční prezentace
Více o tématu: Carlton GardensMelbourne

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa zahradničení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním Vaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@magazinzahrada.cz

TOPlist