Inspirace v zahradním designu

Zahradní design má nespočet nejrůznějších podob a forem. Budování zahrady a její přeměny na váš exteriérový domov vytváří nejen lehký a vzdušný obývací prostor, ale při celkovém pohledu tvoří zahradní perspektivu, nabízí vizuální vzrušení. Využijte těchto prvků, již v samém počátku tvorby vašeho zahradního prostoru. Věnujte této činnosti dostatek času a energie již při samotném plánování a skvělý výsledek pak na sebe bude právem upozorňovat sám.
shutterstock_247053145-1100x618.jpgCelá galerie 7 Zdroj: shutterstock.com

Své požadavky svěřte odborníkům

Projektovou, ale i realizační část samozřejmě můžete svěřit odborníkům s letitými zkušenostmi v tomto směru. Počítejte však i s tím, že se vámi zvolené zahradní studio nebo zahradní architekt na vás obrátí s dotazem, jak byste chtěli pozemek využívat, zda máte nějaké osobité požadavky na tuto plochu a případně i na určité prvky, které by měly být do vaší zahrady zakomponovány. Zvažte proto následující možnosti.

Vodní svět

Voda, voda všude, rybníčky, vodopády, vodotrysky a najednou vaše zahrada nabere zcela novou dynamickou energii a podobu. Nemáte-li ve vaší zahradě ještě žádný vodní prvek, rozhodně byste jej měli do své zahrady, pokud je to jen trochu možné, začlenit. I kdyby takovým vodním prvkem měla být jen vodní plocha minimálních rozměrů, vyplatí se to. Voda a zahrada patří k sobě.

Zahradní úpravy jako funkční a udržitelné umění

Umění není určeno jen do interiéru, kde lze jeho krásu obdivovat vždy a za každého počasí. Zahradní architektura, design a umění nám svou krásu odkrývá bezu ohledu na počasí a vnější vlivy prostředí, neboť výběr patřičného materiálu určený k tvorbě zahradního umění jí to plně umožňuje. Bohatá moderní krajinářská architektura využívá také v zahradním stylu například i nezvyklých materiálových kombinací: štěrku spolu s trávou i ocelí k vytvoření funkčního a udržitelného umění.

Chodníčky z oblázků

Vyložení oblázků a štěrku do betonu umožňuje mnohem větší kontrolu nad tvarem a stylem cesty. Chystáte-li se vytvořit si v zahradě oblázkovou pěšinu nebo dokonce celý chodníček, měli byste počítat nejen s jeho zalitím do betonu, ale i s velkým množstvím potřebných oblázků, jako konstrukčně dekoračního materiálu, ale také s notnou dávkou trpělivosti, kterou budete potřebovat při tvorbě takového díla. Rozhodně se však vzhledem k velkolepému výslednému efektu takové zahradní dekorace tato práce vyplatí.

Aby inspirace k tvorbě zahradního designu pro vaši zahradu byla dokonalá, nezapomeňte navštívit zajímavou fotogalerii připojenou k našemu dnešnímu článku.

Text: Zuzana Bohdalová

4.3.2015 4:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa zahradničení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním Vaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@magazinzahrada.cz

TOPlist