Jak si poradit s rohy a ohraničením v zahradách

Zahrada není je trávník, nebo jen záhony. Skládá se z obojího a tyto plochy je třeba od sebe nějak oddělit. Každému zahrádkáři vyhovuje jiný způsob a my vám teď ukážeme, jaké máte možnosti.
shutterstock_282539564-1100x618.jpgCelá galerie 9 Zdroj: shutterstock.com

I malá zahrada nebo dvorek mohou být stejně speciálním místem pro trávení vašeho volného času, jako zahrada na velkém pozemku. Každý jeden její kout i roh můžete maximálně využít. Rozčleněním a ohraničením můžete docílit jejího optického rozšíření. Stejně tak i vertikální odstupňování více záhonů nabídne možnost vícedruhové výsadby rostlin a keřů.

Zahrada je hra

Se stupňováním záhonu nebo dalším rozčleněním mohou pomoct kameny z místní říčky. Obrátit se můžeme na zahradní klasiku, jakou je třeba skalka, ta dá zahradě nový netypický háv a moderní podobu.

Čtěte také:

Malá zahrada je ideálním prostorem pro hru s detaily. Čím menší je prostor zahrady, tím víc můžou i malé designové prvky vyniknout.

Máte-li u zahrady terasu z kamene, pak je dobré zvolit stejný materiál i na ohraničení záhonů. Nekombinujte kámen s plastem nebo dřevo s plastem.

Obrývat, nebo ohraničovat?

Pevné ohraničení záhonů dělá zahradu vždy upravenou. Pokud nechcete mít ve své zahradě betonové, kamenné, dřevěné ani plastové ohraničení nebo palisády, pak je třeba počítat s tím, že každoročně budete muset k tomu určeným rýčem vytvořit přirozené ohraničení. Bez tohoto opatření by brzy zmizely tvary záhonů, protože by do nich začala prorůstat tráva.

31.3.2022 4:00| autor: Zuzana Bohdalová

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa zahradničení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním Vaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@magazinzahrada.cz

TOPlist