Jak si poradit se rzí hrušňovou
7 fotografiíNemoci rostlin
Rez hrušňová představuje pro pěstitele oblíbeného ovoce stále větší nebezpečí. I když obvykle nemá vliv na kvalitu plodů, problémem je úbytek listové plochy a následné oslabení stromů. U starších jedinců může mít její výskyt fatální následky.
Proboha, kdo to psal. Zamyslete se nad realizací podobného opatření 🙂
Aha, a jak si s ní teda poradím? 😀
…to jsou všechno bláboly pořád dokola…má to vliv na kvalitu plodů, oslabuje staré stromy a zahubí mladé….funguje SAPROL ale pořád se diskutuje jestli ho povolit nebo ne…je určen na rez u růží a u hrušek funguje 100% – jednou v době plného květu a podruhé při odkvétání…
jediné pokácet jalovce
Dokud byl v prodeji Baycor, měl jsem od rzi hrušňové pokoj. Vzhledem k tomu, že již se nedováží, tak si se rzí nevím rady. Ostatní doporučované přípravky jsem vyzkoušel, ale jsou neúspěšné.
Od té doby, co se přestal dovážet BAYCOR 25WP, neexistuje žádný přípravek, který by hrušně před rzí ochránil. To byl totiž jediný přípravek, který opravdu působil. Pokud někdo ví o spolehlivém přípravku, dejte mě prosím vědět. Děkuji
Dobrý den, před 8 lety jsem si koupil hrušeň Dicolor, bohužel její odolnost vydržela 3 roky, musím stříkat i ji proti rzi.Takto je to i s resistentními angrešty, kdy po 4 letech chytli padlí. tak je musím stříkat též.
Dobrý den, máte pravdu, jediný kloudný přípravek se přestal vyrábět, byl jsem nucen pár nejhorších listů zlikvidovat fyzicky. Jalovce jsou u 2 sousedů 100 m daleko. Pokácet jim to nemůžu. Zkusím ten Saprol na růže. Jinak hrušek bylo moc na stromech , ale i rzi. Mám už sklizeno.
Věřím, že nějaká taková nemoc pro rostlinky musí být opravdu strašně náročná… Já třeba jsem si nedávno na těchto stránkách ale přečetla, že se dá nějak simulovat nemoc – https://napovime.cz/navod/jak-simulovat-nemoc/ , a třeba u lidí se ta nemoc už pak hůře poznává… 😀 Co jsem tímto chtěla říct? Ani už nevím… Jsem unavená a půjdu spát, tak se mějte hezky…