Jak si vybrat ten správný bazén?

Není pochyb o tom, že mít na zahradě vlastní bazén znamená hodiny a hodiny letní zábavy, skvělé osvěžení v horkém počasí a leckdy i závist sousedů. Podle čeho však vybírat bazén? Přinášíme tipy, jak na to.

Jenomže – pořídit si bazén není jako koupit si nafukovací lehátko. Chce to důkladné plánování (a nejen to finanční). Níže vám přinášíme několik tipů, nad čím byste se měli zamyslet a jaké faktory vzít před koupí bazénu do úvahy. Věříme, že pak nebudete své investice do bazénu litovat, ale že vám naopak přinese samou radost.

Nadzemní nebo zapuštěný?

To je jedno ze základních rozhodnutí, které byste měli na cestě k vlastnímu bazénu učinit. Berte v potaz, že nadzemní bazény jsou sice mnohem levnější, ale jejich životnost není dlouhá a většinou nevytvářejí dobrý estetický dojem.

U zapuštěného bazénu počítejte s vyšší investicí, která se vám vrátí v podobě dlouhé životnosti a dobrého estetického dojmu. Vybírat navíc můžete i z několika různých materiálů, jako je laminát a sklolaminát, keramika, případně hi-tech materiály jako Albistone.

Bazén na tom správném místě

Pokud jste již ke koupi bazénu rozhodnuti, měli byste pečlivě vybrat jeho budoucí umístění. Předně se ujistěte, že je od domu k bazénu zajištěn pohodlný a bezproblémový přístup. Pakliže máte v plánu vybudovat zapuštěný bazén, musíte vybrat takové místo, o němž bezpečně víte, že tudy nevedou žádné elektrické či telefonní kabely, ani vodovodní nebo jiné potrubí.

Pokud do budoucna plánujete vybavit bazén třeba skákacím prknem nebo skluzavkou, umístěte bazén tak, aby na všechny tyto budoucí doplňky zůstal adekvátní volný prostor.

Počítejte také s nějakým prostorem ke skladování vybavení na údržbu bazénu. Pokud tedy již nemáte na zahradě kolnu, bude se vám pro tyto účely hodit menší přístřešek.

Myslete také na to, aby na váš bazén mohlo svítit slunce, které pomůže udržet příjemnou teplotu vody. Pokud chcete i přesto váš bazén umístit do stínu stromů, pečlivě zvažte, zda nemohou v pylové sezóně váš bazén znečistit.


Komerční prezentace

14.3.2017 3:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa zahradničení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním Vaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@magazinzahrada.cz

TOPlist