Jak si zařídit venkovní kuchyň vašich snů

Jakmile vyzkoušíte venkovní kuchyň, nebudete chtít vařit jinde. Když vám to počasí dovolí, strávíte zde většinu roku.
venkovni-kuchyn-nabytek-titulka-1100x618.jpg Zdroj: Pexels.com (Nabytek-interior.cz)

Umístění venkovní kuchyň

Venkovní kuchyň umístěte na místo, které není pod přímou palbou slunečních paprsků. Kolem poledne by nad ní měl už být stín. Jinak zde bude k nevydržení. Zároveň by měla být v dostupné vzdálenosti od vchodu do domu, abyste se surovinami nemuseli chodit přes celou zahradu.

Rozměry a vzhled venkovní kuchyně

Venkovní kuchyň začleňte do altánu nebo postavte samostatně. Její minimální rozměry by měly být 3×4 metry. Pokud zde chcete trávit čas i během chladnějších dnů, vyberte si kuchyň zastřešenou, s postranními panely nebo roletami. Do tohoto typu kuchyně umístíte i běžné spotřebiče, které nemohou být vystaveny nepřízni počasí.

Materiál venkovní kuchyně

Nejčastěji se setkáte se zděnou, kamennou nebo dřevěnou variantou. Cihly a kámen mají dlouhou životnost a navíc udržují příjemný chládek. Dřevo je příjemné, voňavé a nejčastěji se používá smrk nebo borovice. Dražší variantou je exotické dřevo.

Vybavení venkovní kuchyně

Ve venkovní kuchyni nesmí chybět přívod vody, odtok, elektřina nebo plyn. Určitě zde využijete udírnu. Jaké spotřebiče si sem pořídíte je čistě na vás. Můžete zde mít jen dřez nebo troubu, sporák, myčku i gril. Jediné, na čem záleží, je váš vkus a finanční rozpočet. Pokud máte kuchyň otevřenou, kuchyňský nábytek volte mrazuvzdorný a nenasákavý.

Posezení ve venkovní kuchyni

Ve venkovní kuchyni se vyhněte pohodlnému posezení v podobě gaučů a lehátek. Zde budete především jíst. Proto si pořiďte stabilní jídelní stůl a židle. Materiál vybírejte podle toho, zda je kuchyň otevřená nebo ne. Velikost stolu a počet židlí zvolte podle počtu strávníků. Každý si musí mít kam sednout a všichni by kolem sebe měli mít dostatek prostoru.

29.7.2021 11:15| autor: Komerční prezentace

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa zahradničení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním Vaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@magazinzahrada.cz

TOPlist