Jak vybírat zahradní slunečník?

Aby slunečník dobře sloužil a pohodlně se pod ním dalo celé léto pobývat, musí se především dobře vybrat. A to nejen podle vzhledu a velikosti. V potaz je nutno vzít také jeho kvalitu a úroveň provedení jednotlivých částí.

Relaxace pod plátěnou střechou

Stříška slunečníku by měla mít pokud možno velkorysý rozměr: takže při vybírání raději přidejte! Čím větší průměr stříšky vyberete, tím méně obsluhování bude slunečník potřebovat; odpadne nutnost častého přesunování slunečníku nebo naklápění celé stříšky.

Stojan na slunečník musí být stabilní

Stabilita slunečníku je silně závislá na ukotvení – to znamená na kvalitě podstavce (stojanu, základny) a způsobu připevnění slunečníku do něj. U dražších slunečníků bývá  celek (slunečník i stojan) řešen v jednotném designu. Standardně se ale slunečníky nabízejí jen s tyčí a podstavec je třeba dokoupit zvlášť. Stojany na zahradní slunečník koupíte na mall.cz, prozahradu.com, profi-slunecniky.cz, ceny se pohybují kolem 1200 korun.

Supermarkety či zahradní centra prodávají také levnější plastové duté vyšší podstavce, které se napustí vodou, čímž získají požadovanou vysokou hmotnost.  Poohlédněte se po nich na adresách korunka-eshop.cz nebo shop-dum-zahrada.cz. Jsou v cenách 100-250 korun.

TIP: Můžete zvolit také fixní ukotvení slunečníku. Stačí do hloubky 50 – 60 cm zapustit trubku s vnitřním průměrem o cca 2-4 mm větším, než má tyč slunečník. Slunečník pak jednoduše do trubky zasunete. Řešení je to praktické, slunečník stojí stabilně – jen se nedá přenášet z místa na místo.

Slunečníky koupíte například na adresách eva.cz, kinga.cz, profi-slunecniky.cz. Za cenu kolem 5 000 Kč už pořídíte uspokojivou kvalitu, mnohostranně polohovatelný slunečník z kvalitních materiálů vás vyjde cca na 10 000 Kč.

O slunečnících také čtěte v článku Slunečník jako nezbytná výbava každé zahrady.

Alena Jansová

18.6.2010 9:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa zahradničení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním Vaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@magazinzahrada.cz

TOPlist