Jak zazimovat nafukovací vířivku? Poradíme jednoduchý a snadný postup

Přemýšlíte, co s vířivou vanou přes zimu? Zazimovat! Ohřev vody je drahý. A chlad vířivce nesvědčí. Poradíme, jak na to.
zazimovani-virivky-1100x618.jpg Zdroj: Komparito.cz (Pexels.com)

Jelikož většina modelů nafukovacích vířivek nevydrží teploty pod 4 °C, je před zimou potřeba vyřešit, co s ní. Jednou z možností je dát nafukovací vířivku do bytu nebo domu. Mít vířivou vanu uvnitř je skvělé řešení v případě, že na to máte dostatek prostoru.

Jenže ne vždy je na to interiér vhodný. Je potřeba mít k dispozici perfektně hladký a vyvážený povrch. Zároveň by měla mít podlaha dostatečnou nosnost. Nezapomeňte ani na to, že v místnosti značně zvýší vlhkost.

Jednodušší proto může být vířivku zazimovat, a to i v případě, že má vyšší odolnost vůči nízkým teplotám (některé modely vydrží i mráz v mínus 10). Nebudete totiž muset platit za ohřev vody, který se umí v zimě pěkně prodražit. Sepsali jsme jednoduchý postup, kterého se můžete držet.

Vypusťte vodu

Vířivku vypouštějte, dokud je ještě dobré počasí a voda uvnitř není úplně ledová. Dejte pozor, kam vodu vypustíte. Pokud je v ní chemie, můžete si zničit zahrádku. Nasaďte vypouštěcí adaptér. Pomocí rychlospojky napojte hadici. A otevřete výpustní ventil. Voda začne vytékat ven. Počkejte, až všechna odteče pryč a vířivka bude zcela prázdná.

Poté demontujte jednotku. Vylejte zbytky vody z vypouštěcího adaptéru. Demontujte také filtrační vložku. Vyčistěte ji od případných nečistot. Pečlivě vylijte zbylou vodu. Těleso vířivky důkladně osušte, pokud je potřeba, tak také umyjte saponátem. Aby byla perfektně suchá, nechte ji raději uschnout uvnitř domu. Jinak hrozí tvorba plísní.

Vyfoukněte vířivku

Jakmile je vířivka čistá a suchá, začněte s vyfukováním. Otevřete příslušný ventilek, a jak bude vzduch postupně odcházet, plášť skládejte. Nakonec ji úplně sbalte. Skladujte ji v původním obalu na suché místě.

16.12.2021 11:59| autor: Komerční prezentace

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa zahradničení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním Vaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@magazinzahrada.cz

TOPlist