Jaké jsou výhody spojené s konzumací slunečnicových semínek

Slunečnicová semínka pochází z nádherných květů slunečnice, které se pěstují především kvůli získávání slunečnicového oleje. Jsou také zdravou pochutinou.
magazinzahrada.cz__01_27.6-1100x618.jpg Zdroj: Pixabay

Přestože máme slunečnici za domácí rostlinu, její původ je v Severní Americe. Nejen tam se dnes pěstuje ve velkém, protože má dobré výnosy, je odolná a olej, který je ze semen slunečnice lisovaný, je žádaný ve studené i teplé kuchyni. Ceněný je obsah vitamínu E. Sušená slunečnicová semínka neloupaná jsou také ve velkém používaná pro krmení ptáků a v neposlední řadě je pojídají ve vyloupaném stavu i lidé jako pamlsek, nebo si s nimi vylepšují zeleninové saláty a přidávají je i k masovým pokrmům.

Jedná se o světle zbarvená semena uzavřená v černé slupce s bílými pruhy, která se vyvíjejí ve středu slunečnicových květů. Křupavá slunečnicová semínka s jemnou chutí jsou bohatá na mastné kyseliny, bílkoviny, vitamíny a minerály. Jsou velmi ceněná pro své vlastnosti i pro svou chuť. Tato malá semínka slunečnice se doporučují konzumovat jako zdravá a velice prospěšná svačinka. Jsou chutná v přirozené podobě i pražená.

Prospěšnost pro zdraví

Slunečnicová semínka jsou bohatá na mastné kyseliny, jako je kyselina linolenová, bílkoviny, minerální látky, jako je hořčík, vitamíny (zejména vitamín E), flavonoidy a další látky podporující zdraví.

Semena rostlin obecně, včetně slunečnicových, ale také lněná semena nebo chia semínka obsahují látky nezbytné pro to, aby rostlina vyvinula první kořeny a listy, proto jsou koncentrátem živin. Díky vysokému množství prospěšných látek se slunečnicová semínka pyšní antioxidačními a protizánětlivými vlastnostmi.

Pravidelná konzumace slunečnicových semínek může podpořit zdraví celého organismu a předcházet chronickým zánětlivým stavům a následnému vzniku mnoha patologií. Látky obsažené v této oblíbené a zdravé pochutině pomáhají také regulovat krevní tlak rozšířením cév a ovlivňují hladinu cholesterolu v krvi. To vše dohromady z nic dělá preventivní prostředek proti srdečnímu infarktu a mrtvici.

Pokud nemáte zahrádku, kde se bez problémů dají slunečnice vypěstovat, v obchodech se zdravou výživou je prodej semen slunečnice. Pro pohodlnou konzumaci se kupují již vyloupaná. Ve velkém množství se potom prodávají neloupaná slunečnicová semena.

Firma SEOlight s.r.o. vám nabízí komplexní pomoc v oboru SEO optimalizace, kterou potřebuje kdokoliv, kdo se potřebuje na internetu prosadit. Jedině s její pomocí dosáhnete takových výsledků, po jakých toužíte.

8.6.2022 11:35| autor: Komerční prezentace

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa zahradničení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním Vaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@magazinzahrada.cz

TOPlist