Jaké pořídíme dětem dětské pískoviště?

Léto je sice ještě daleko, ale jakmile teď na jaře sluníčko o sobě dá pořádně vědět, děti chtějí vyrazit na pískoviště. Nebudou přitom muset běžet až na dětské hřiště, stačí jim vyjít jen na zahradu, pokud se urychleně vydáme do obchodu nové pískoviště koupit.
piskoviste-1100x618.jpg Zdroj: shutterstock.com

Jaké pískoviště ale dětem vybrat? Dá se to shrnout čtyřmi slovy: bezpečné, hygienické, pohodlné  zdravé a vkusné. Bezpečné přitom znamená, že se tady dítě nezraní, vybereme (nebo vyrobíme) výrobek nezávadný. Hygienické dětské pískoviště znamená, že si dítě nehraje v infikovaném, špinavém písku. Pohodlné pak znamená, že nebude sedět jen v písku, ale taky se může pohodlně posadit na lavičku pískoviště lemující. Zdravé znamená, že pískoviště bude chráněné před sluncem, zastíněné, děti si nebudou hrát na v plném slunci. A konečně vkusné pískoviště neuráží vkus, není jako příslovečná pěst na oko v jinak hezké zahradě.

Kryt chrání čistotu písku

Samotné dětské pískoviště může vypadat různě. Pro nejmenší jsou na trhu různé plastové výlisky a skořepiny v pestrých barvách. Tvar beruška, autíčko a podobně. Nejelegantnější je ještě tak pískoviště kruhové nebo oválné. Jsou velmi levná a nemají poklop, nedají se zavřít. Samostatně ale můžeme koupit plachtu, ta ovšem musí velmi pevně přilnout, musí být upevněna na gumě nebo rámu. Jinak se dá ale rozhodně  doporučit koupit pískoviště s pevným víkem – a současně také se stříškou chránící dětské hlavy před sluncem.

Kvalita i estetika zároveň

Nejvyšší estetickou hodnotu a nejvyšší kritéria bezpečnosti splňují kvalitní dřevěná dětská pískoviště z hladce hoblovaného dřeva. Pevné dřevo je pečlivě začištěné, takže nehrozí žádné úlomky, ostré hrany, třísky. Pevný dřevěný kryt chrání písek bezpečně před kočkami a jinými zvířaty, které se na zahradě vyskytnou. Po obvodu pískoviště jsou lavičky.

Kvalitní dřevěné dětské pískoviště je buď lakované nebo vyrobeno bez povrchové úpravy, takže si děti mohou dodatečně zvolit barvu podle přání. Případně lze barvu pískoviště sladit s dalšími dřevěnými prvky kolem; třeba s barvou altánu, plotu, okenic nebo pergoly. Na barevné dotažení pískoviště použijeme vodou ředitelnou ekologicky nezávadnou lazurovací barvu.

O pískovištích i jiných dětských zábavách čtěte v článku Zábava pro dětské nezmary. Alena Jansová

29.3.2010 12:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa zahradničení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním Vaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@magazinzahrada.cz

TOPlist