Jarní svatební kytice podle posledních trendů

Svatba by měla být nezapomenutelným okamžikem vašeho života. A svatební kytice a její krása by k tomu měla výraznou měrou přispět. Se svatební kyticí je možné sladit nejen ženichovu korsáž , ale také účes nevěsty, která může mít místo ozdob ve vlasech vpletené květiny.
svatebni-kytice_shutterstock_1285147828-1100x618.jpg Zdroj: shutterstock.com

svatební kytice

Pro velkou bílou svatbu se hodí klasická, něžná prodloužená kytice. Může být přizdobena většími či menšími perlami anebo nadýchanou monofilovou stuhou. Základ tvoří například módní zelenobílé růže, poupata eustomy a doplněna je listovou jemnou zelení.

Nezapomeňte, že při hostině by měla stát svatební kytice ve váze na zvláštním stolku na čestném místě, proto, aby ji mohli hosté obdivovat.  Má-li nevěsta menší kytičku, lze ji postavit do čela svatebními stolu, menší kytička nebude bránit svatebčanům ve výhledu ani v hovoru.

Zelenobílá vazba bude působit velmi svěže a čerstvě, jako by se v kytici zračil ještě odcházející sníh a objevovaly se v ní i nové jarní přírůstky svěží zeleně. Základ mohou tvořit bílé pivoňky, nebo bílozelené papouščí tulipány, či sasankovky, k nim lze přidat netík, jako zjemňující kapradinu, nebo bílé frézie, které jsou okouzlující nejen vzhledem, ale také svou vůní.

S kombinací vám vždy ráda poradí zkušená floristka. Neuděláte rozhodně chybu, když vezmete s sebou ke květinářce fotografii svých svatebních šatů, abyste mohly vše společně doladit do nejmenšího detailu. Zručná a znalá floristka dokáže vhodně zvolenými květinami také zamaskovat případné drobné tělesné nedostatky nevěsty. Čas na výběr květin se rozhodně nemá podceňovat. Špatně zvolená květina by mohla pokazit i ty nejkrásnější šaty a tím i celý slavnostní den.

Jarní svatební kytice se nesou v duchu svěžích světlých a jemných barev. Nejčastěji se setkáváme s bílo-zelenou kombinací a s kyticemi laděnými do růžova v kombinaci s bílou či krémovou. Nechybějí ale ani jemné odstíny oranžové. Některé nevěsty mají rády kytku s nádechem do modra, i taková se jistě pro ně v jarní nabídce najde.

Okouzlující kytici v zeleno-bílém provedení můžete vidět na obr. č. 36 v naší fotogalerii. K jejím základním komponentům patří bílé kaly, bílé, teprve nakvétající pivoňky, drobnokvěté zelenkavé růže a z doplňkové zeleně je v kytici přimíchán kontryhel, asparágus meyers a ze spodní strany kytici lemují ponechané výrazně zelené listy růží, ty mohou být nahrazeny salalovými listy.

A jaké květiny převažují v jarních svatebních kyticích? Jsou to hlavně pivoňky, tulipány, jemné odstíny růžíeustoma, zvláště ta bílá a ranunkulusy. Dále se setkáváme s čerstvě nakvetlými hortenziemi, fréziemi, kalamikarafiáty a spíše výjimečně i se šeříkem.

Text: Zuzana Bohdalová

6.5.2014 4:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa zahradničení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním Vaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@magazinzahrada.cz

TOPlist