Jinan dvoulaločný (Ginkgo)

ginkgo-biloba-jinan-dvoulalocny-1100x618.jpg Zdroj: shutterstock.com

Ginkgo biloba, jinak také Jinan dvoulaločný, je opadavý strom, který se na během podzimu barví ze zelené do žluté. Jinan dvoulaločný, přestože na prvý pohled vypadá jako listnatý strom, náleží do třídy jehličnanů. Olistění je považováno za přechodný typ mezi jehličnany a listnáči.

Botanický název Ginkgo biloba
Kategorie Jehličnany
Čeleď Jinanotvaré
Pěstování Jinan dvoulaločný má rád místa s dostatkem slunce a prostoru, ale zároveň není nijak náročný na kvalitu půdy. Je také mrazuvzdorný, vydrží i do 40 stupňů pod nulou. Ginkgo roste pomalu, asi tak 30 centimetrů za rok, takže se hodí do i do designově řešených zahrad, protože jeho růst nenaruší kompozici.
Zajímavosti Ginkgo je strom s blahodárnými účinky a jeho semena a listy se používají už tisíce let v tradiční čínské medicíně. Extrakt z listů má příznivý vliv na nervový systém, kvalitu krve a její oběh a čištění organismu. Ginkgo je jedním z nejčastějších stromů používaných v designových japonských zahradách.
Zdroj http://www.magazinzahrada.cz/stromy-a-kere/rozsvitte-podzimni-zahradu-stromem-ginkgo.html
17.6.2012 1:05
Více o tématu: Jinanotvaré

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa zahradničení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním Vaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@magazinzahrada.cz

TOPlist