Jmenovky k rostlinám, které se vám na jaře budou hodit

Pro jarní období jsou charakteristické jarní výsevy, výsadby nových stromů a keřů a plánování v zahradě. Jsme-li zvyklí vysévat větší množství různé zeleniny a rostlinek, je ideální mít po ruce jmenovky, abychom je hned a spolehlivě dokázali rozlišit a nedošlo u nich k nechtěné záměně.
shutterstock_93536554-1100x618.jpg Zdroj: Shutterstock

Jmenovky zakoupené

Mnohá zahradní centra i zásilkové obchody, e-shopy a zahrádkářské prodejny nebo obchody s květinami vám jistě nabídnou poměrně dobrý výběr jmenovek. Ovšem přílišnou originalitu zde nečekejte. Jedná se ve většině případů o jmenovky plastové, na které pomocí speciálního popisovače napíšete název vyseté rostliny anebo pěstovaných sazenic.

Jmenovky vyrobené

Jmenovky vlastnoručně vyrobené však nabízejí opravdu velkou škálu pestrých a zajímavých kousků. Zvláště, zapojíme-li svou vlastní fantazii anebo se necháme inspirovat již vzniklými kousky, máme příležitost ukázat své zahrádce, co zvládneme. Můžeme ji jmenovkami doslova vyzdobit.

Materiály na jmenovky

Jmenovky se dají vyrobit ze dřeva, z plastu, ze starých nevyužívaných příborů, z dřevených  klacíků, z keramiky, z dřívek od nanuků, z vařeček, z víček od plechovek, z korkových zátek, z plastových nožů, z kolíčků na prádlo, z drátků, taky se dají udělat popisky přímo na květináče nebo květináče obalit a na obaly vyšít nebo napsat popis. Popisky můžete použít i na oblázky, ale také třeba využít starou rozpadlou klávesnici a pomocí jednotlivých kláves popsat rostlinky.
Tak některou z možností vyzkoušejte i vy.

6.3.2023 9:00| autor: Zuzana Bohdalová | zdroj: DIY

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa zahradničení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním Vaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@magazinzahrada.cz

TOPlist