Komule

Komule jsou opadavé nebo stálezelené keře. Obvykle tvoří kopinaté listy, které jsou zespodu plstnaté. Ozdobné jsou především květy, které rostou klasovitě a mají bílou, růžovou nebo fialovou barvu.

Protože je motýlí keř světlomilný, zvolte stanoviště na přímém slunci, kam se přes den dostanou paprsky na maximální možnou dobu. Potřebuje také chráněné místo (v zimě by mohl namrzat) a humózní propustnou půdu. Motýlí keř doroste do výšky 2,5 až 3 metry a bude poměrně rozložitý, proto při umisťování počítejte se stanovištěm velkým asi 1,5 metru v průměru.

Botanický název Buddleja
Kategorie Listnaté keře
Čeleď Krtičníkovité
Pěstování Pro rostlinu je Ideální slunné stanoviště a dobře propustná půda bohatá na humus. Množíme v létě řízkováním nebo na jaře výsevem. Na zimu je vhodnější zimní přikrytí. Motýlí keř se vyskytuje v mnoha různobarevných kultivarech. Máte-li rádi růžovou, sáhněte po odrůdě Pink Delight, Empire Blue je sametově modrá, fialově kvete Orchid Beauty, bílý je kultivar White Cloud. Pořídit si do zahrady motýlí keř není příliš nákladné; za sazenici dáte kolem 70 -100 korun v závislosti na její velikosti.
Zajímavosti Původem z Číny a Jižní Ameriky.
Zdroj http://www.magazinzahrada.cz/stromy-a-kere/motyli-ker-miluje-slunce.html
25.2.2015 4:00
Více o tématu: Krtičníkovité

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa zahradničení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním Vaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@magazinzahrada.cz

TOPlist